Błyskawiczne testowanie i czyszczenie układów GDi

Delphi, warsztat, mechanicy, diagnostyka, GDi © Delphi Technologies

Udostępnij:

Urządzenie najnowszej generacji umożliwia testy zarówno bezpośredniego wtrysku benzyny (GDi), jak i
wielopunktowego wtrysku paliwa (PFi) w czasie krótszym niż pięć minut. Ponadto dodatkowa oferta wyposażenia do czyszczenia ultradźwiękowego pomoże warsztatom w usunięciu osadów węglowych, których występowanie jest częstym problemem dotyczącym układów GDi.

Kompleksowa oferta obsługi układów GDi w połączeniu z częściami OE, narzędziami diagnostycznymi oraz szkoleniami, stwarza niepowtarzalną szansę, by rozszerzyć zakres napraw o nową szybko rozwijającą się usługę.Delphi Technologies Aftermarket wprowadza do oferty przemysłową wersję urządzenia Hartridge Excalibur GDi Master. Ta kompaktowa maszyna stacjonarna pozwala przetestować zarówno układy bezpośredniego wtrysku benzyny (GDi), jak i wielopunktowego wtrysku paliwa (PFi) w czasie zaledwie pięciu minut. Premiera prototypu urządzenia wraz z wyposażeniem do czyszczenia ultradźwiękowego miała miejsce podczas zeszłorocznych targów Automechanika we Frankfurcie. Hartridge Excalibur GDi to najnowsza propozycja firmy Delphi Technologies w zakresie wygodnego i efektywnego serwisowania układów GDi. W połączeniu z ofertą pomp i wtryskiwaczy OE oraz zestawów serwisowych do popularnych modeli PSA, nowych elektronicznych i hydromechanicznych narzędzi diagnostycznych a także szkoleń, warsztaty zyskały nowe atrakcyjne możliwości generowania przychodów w rosnącym obszarze serwisowania układów wtrysku paliwa.

Szacujemy, że ponad 80% lekkich pojazdów użytkowych sprzedawanych w 2030 r. będzie wyposażonych w silnik spalinowy. Większość z nich będzie napędzana benzyną, z rosnącym udziałem układów GDi. Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat segment GDi w Europie wzrośnie o ponad 30%, co będzie ekscytującą szansą dla warsztatów wyposażonych w odpowiednie narzędzia i niezbędną wiedzę do serwisowania pojazdów tego typu. Dzięki wzbogaceniu naszego programu GDi o funkcje testowania i czyszczenia, warsztaty będą mogły zaoferować swoim klientom specjalistyczne, kompleksowe rozwiązanie serwisowe generujące korzyści i – co najważniejsze – rentowność w jednym z najszybciej rozwijających się segmentów naprawy pojazdów – wyjaśnia Adam Lee, dyrektor jednostki biznesowej Hartridge w firmie Delphi Technologies Aftermarket.

Testowanie systemów GDi i PFi w ciągu zaledwie pięciu minut

Urządzenie Hartridge Excalibur GDi Master jako jedno z wielu rozwiązań testowych nowej generacji dla wszystkich marek samochodów, zapewnia warsztatom możliwość diagnozowania układów GDi zarówno w wersji elektromagnetycznej, jak i piezoelektrycznej do ciśnienia 235 bar, a także wtryskiwaczy w technologii PFi. Korzystając z tej samej, opatentowanej i wyróżnionej nagrodami platformy i oprogramowania magmahTouch, co seria Sabre CRi i Toledo HEUi Master, maszyna typu „plug and play” umożliwia wykonanie wszechstronnych testów w ciągu zaledwie pięciu minut.

Model Excalibur GDi Master wyposażono w technologię FERT (Full Event Response Time), dzięki czemu maszyna może testować prawidłowość doprowadzania paliwa i czas wtrysku, czyli dwa krytyczne parametry dla układów GDi. Maszyna posiada również zintegrowaną funkcję płukania wstecznego w celu oczyszczenia wtryskiwacza z zanieczyszczeń przed testowaniem, unikalny moduł analizy wzoru rozpylania w celu określenia czy profil/wzór rozpylania z dyszy jest prawidłowy, a także obszerną bibliotekę zautomatyzowanych i zatwierdzonych planów testowania Hartridge. Dzięki temu cały pakiet jest szybki i łatwy w użyciu.Nowe możliwości warsztatów, dzięki wyposażeniu do ultradźwiękowego czyszczenia osadów węglowych

Wtryskiwacze GDi znajdują się wewnątrz komory spalania silnika i dlatego są narażone na odkładanie się osadów węgla. Aby rozwiązać ten coraz bardziej powszechny problem serwisowy, Hartridge oferuje gamę zbiorników ze stali nierdzewnej do czyszczenia ultradźwiękowego. Podczas cykli czyszczenia trwających od jednej do trzech minut, maszyna Hartridge pozwoli szybko usunąć uporczywe osady z węgla, dzięki czemu uzyskamy dokładniejsze i szybsze czyszczenie niż w przypadku innych metod.

Klienci coraz częściej oczekują, że ich samochód będzie nieustannie działał tak samo dobrze, jak w dniu zakupu. W rzeczywistości osady węglowe mogą wystąpić niemal natychmiast i z upływem czasu spowodować spadek momentu obrotowego, mocy i zwiększenie zużycia paliwa. Regularne czyszczenie przy użyciu jednego z naszych zbiorników może pomóc w odnowieniu stanu wtryskiwaczy, co zoptymalizuje osiągi pojazdu i zużycie paliwa – dodaje Adam Lee.

Urządzenie Hartridge Excalibur GDi Master i wyposażenie do czyszczenia ultradźwiękowego to najnowsze propozycje w asortymencie Delphi Technologies do serwisowania układów GDi. Udostępniony pod koniec 2018 r. kompleksowy program obejmuje pompy, wtryskiwacze i zestawy serwisowe w jakości OE do ponad 2,1 mln popularnych pojazdów PSA – na ten rok zaplanowano kolejne istotne rozszerzenia zakresów zastosowań.

W programie uwzględniono ponadto elektroniczne i hydromechaniczne narzędzia diagnostyczne do testowania a także szkolenia, oferujące możliwości obsługi rozwiązań GDi wszystkich marek.

Źródło: Delphi Technologies

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również