Castrol wprowadza nową strategię zrównoważonego rozwoju – PATH360

Castrol wprowadza strategię zrównoważonego rozwoju PATH360 Castrol
4.8.2021

Strategia Castrol PATH360 ma na celu zapewnienie przyszłości zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 

  • Strategia przewiduje realizację następujących celów do roku 2030: zmniejszenie ilości odpadów, ograniczenie emisji dwutlenku węgla i poprawa jakości życia.
  • Ponadto Castrol zobowiązuje się do znacznego zwiększenia oferty produktów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla.
  • Castrol będzie nadal pomagać klientom komercyjnym zmniejszać zużycie energii i wody oraz ilość produkowanych odpadów.
  • Strategia Castrol PATH360 stanowi element niedawno wprowadzonych przez BP ram zrównoważonego rozwoju.

Aby osiągnąć cele porozumienia paryskiego, wszyscy musimy poprawić wydajność wykorzystania energii przez użytkowników końcowych. Szacuje się, że takie udoskonalenia mogłyby obniżyć emisję gazów cieplarnianych niemal o 40%, co pozwoliłoby osiągnąć zamierzone cele . Obecnie około jedna czwarta energii na świecie jest tracona w wyniku tarcia, korozji i zużycia .

Od samego początku istnienia Castrol dąży do tego, by dostarczać produkty, które pomagają oszczędzać energię poprzez zmniejszenie tarcia, redukcję korozji i ograniczenie zużycia oraz które zapewniają wysokie osiągi i większą wydajność.

Nowa strategia Castrol PATH360:

  • Opiera się na obiegu zamkniętym – analizujemy cykl życia istniejących i nowych produktów Castrol, aby zobaczyć, jak można je ulepszyć, przedłużyć okres ich eksploatacji, ponownie je wykorzystać lub poddać recyklingowi.
  • Wspiera nowe i rozwijające się sektory, takie jak energia odnawialna i  e-mobilność, dostarczając im produkty i usługi.

Trzy główne obszary i cele do roku 2030, na jakich koncentruje się strategia PATH360 Castrol, przedstawiają się w następujący sposób:

  1. Redukcja odpadów – będziemy nadal pomagać klientom oszczędzać energię, zmniejszać wytwarzanie odpadów, a także zużycie wody w przypadku klientów korporacyjnych. Ponadto zredukujemy o połowę produkcję tworzyw sztucznych .
  2. Redukcja emisji dwutlenku węgla – Castrol dąży do obniżenia emisji netto na litr produktów.
  3. Praca nad poprawą jakości życia ludzi na całym świecie, włączając w to programy neutralnego bilansu emisji CO2 i inne działania.

Redukcja emisji dwutlenku węgla w całym cyklu życia produktów

Aby opracować strategię PATH360, w 2020 roku marka Castrol przeprowadziła pierwszą ocenę swojego wykazu gazów cieplarnianych zgodnie z protokołem w sprawie emisji gazów cieplarnianych, uwzględniając poziomy 1, 2 i 3. Marka Castrol zidentyfikowała kluczowe czynniki umożliwiające poprawę i ograniczenie emisji dwutlenku węgla w całym cyklu życia produktów.

Castrol dąży do zapewnienia wysokich osiągów przy niższej emisji CO2 w całym cyklu eksploatacji produktów, poprawiając wydajność operacyjną i badając możliwości przejścia na energię odnawialną. Castrol współpracuje również z dostawcami, pozyskując surowce o niższej emisji dwutlenku węgla i zmniejszając ilość opakowań oraz wspólnie z partnerami pracuje nad wpływaniem na życie produktu po jego użyciu.

Na przykład:

  • W trzech zakładach Castrol od 2020 roku wykorzystywana jest odnawialna energia elektryczna.
  • Do produkcji nowej, lekkiej butelki Castrol potrzebna jest mniejsza ilość tworzywa sztucznego, co pozwoli zaoszczędzić 7000 ton plastiku rocznie do 2023 r. Ponadto to ulepszone opakowanie jest zoptymalizowane pod kątem dystrybucji.
  • Marka Castrol rozpoczęła proces ulepszania formulacji, tak aby zmniejszyć ślad węglowy w całym cyklu życia produktów.

CO2 neutral

W 2014 roku Castrol jako pierwsza marka na świecie zaoferowała klientom środki smarne z certyfikatem neutralnego bilansu emisji CO2, zgodne z normą PAS2060 – Castrol PROFESSIONAL . Od tamtej pory Castrol stale poszerza swoją ofertę produktów z tym certyfikatem przeznaczonych do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i turbin wiatrowych.

Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Castrol PATH360 firma Castrol zamierza w 2021 roku  zwiększyć swoją ofertę produktów z neutralnym bilansem emisji CO2, która obejmie wiodącą markę dla branży motoryzacyjnej, przemysłowej, morskiej i energetycznej  oraz wszystkie produkty sprzedawane przez Castrol w Australii, Nowej Zelandii i Wietnamie .

Aby zrealizować program neutralnego bilansu emisji CO2, Castrol nabywa kredyty węglowe od organizacji bp Target Neutral, która na całym świecie wspiera projekty redukcji i eliminacji emisji dwutlenku węgla oraz sama uczestniczy w takich inicjatywach. Z projektami tymi wiążą się dodatkowe korzyści, które pomagają osiągać Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz poprawiają jakość życia milionów ludzi  dzięki lepszej ochronie zdrowia, godnym warunkom pracy, edukacji i równouprawnieniu płci.

Starszy wiceprezes Castrol, Mandhir Singh, komentuje nową strategię w następujący sposób: – Nasze podejście opiera się na holistycznym i uwzględniającym wszystkie aspekty sposobie myślenia. Strategia PATH360 nie jest pracą od podstaw, ponieważ bazuje na dotychczasowych działaniach prowadzonych przez nas od wielu lat. Teraz łączymy je w jeden zintegrowany program zrównoważonego rozwoju. Wiemy, że wielu z naszych klientów szuka bardziej ekologicznej oferty i wsparcia w realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Właśnie dlatego powstał ten program.

W nieco szerszym zakresie niż Castrol firma bp wyznaczyła sobie szereg celów redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r., tak aby do 2050 r lub wcześniej zrealizować ambitny plan uzyskania statusu firmy o zerowej emisji netto, pomagając jednocześnie całemu światu w osiągnięciu tego celu. bp nie zamierza polegać wyłącznie na kredytach węglowych, aby zrealizować te założenia do 2030 roku.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.castrol.com/info/castrolpath360.

Źródło: Castrol

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę