CK Holdings finalizuje przejęcie Magneti Marelli od FCA

 Magneti Marelli CK Holdings © Magneti Marelli CK Holdings

Udostępnij:

Firma CK Holdings, spółka holdingowa korporacji Calsonic Kansei, poinformowała o ukończeniu ogłoszonego wcześniej przejęcia spółki Magneti Marelli od korporacji Fiat Chrysler Automobiles N.V. Połączona działalność będzie prowadzona w ramach podmiotu Magneti Marelli CK Holdings. Finalizacja transakcji jest kamieniem milowym w tworzeniu wiodącego globalnego, niezależnego dostawcy branży motoryzacyjnej.

Transakcja ta, która uzyskała wszystkie niezbędne zezwolenia regulacyjne i antymonopolowe, skutkuje połączeniem dwóch dobrze prosperujących przedsiębiorstw z łącznymi przychodami o wysokości 14,6 mld euro (1825 mld jenów). Ten połączony podmiot jest siódmym co do wielkości niezależnym dostawcą branży motoryzacyjnej na świecie, bazującym na łącznych przychodach, który będzie prowadzić działalność w 170 zakładach i ośrodkach badawczo-rozwojowych na terenie Europy, Japonii, obu Ameryk i w regionie Azji i Pacyfiku. Połączone przedsiębiorstwo będzie prowadzone przez Bedę Bolzeniusa, obecnie pełniącego rolę Dyrektora Generalnego korporacji Calsonic Kansei z siedzibą w Japonii. Ermanno Ferrari, dyrektor generalny spółki Magneti Marelli, dołączy do zarządu Magneti Marelli CK Holdings.Cieszymy się, że dziś formalnie stajemy się jedną firmą. W ciągu ostatnich kilku miesięcy nasze dwie firmy poświęciły wiele czasu na poznanie siebie nawzajem i zaznajomienie się ze swoją działalnością. Jestem silnie przekonany o naszym przyszłym potencjale jako jednej firmy i bardzo cieszy mnie ta myśl. W związku z tym nasze relacje z korporacją FCA pozostają niezmiennie ważne, ponieważ wciąż świadczymy jej usługi w ramach naszej wieloletniej umowy na dostawy. Aby móc służyć naszym klientom jako jedna firma, kluczowym priorytetem jest integracja — zarówno pod względem kulturowym, jak i operacyjnym. Będziemy koordynować nasze wysiłki, aby skoncentrować się na stworzeniu globalnie zróżnicowanego, pierwszoligowego dostawcy, z którego nasi klienci i pracownicy mogą być dumni – powiedział Beda Bolzenius, Dyrektor Generalny Calsonic Kansei i Magneti Marelli

Magneti Marelli i CK Holdings to połączenie dwóch dobrze prosperujących globalnych producentów branży motoryzacyjnej z Włoch i Japonii, dysponujących liniami uzupełniających się produktów i bazami klientów, a także wspólnymi kulturami korporacyjnymi i podejściem do biznesu. Spółka jest własnością Magneti Marelli CK Holdings, spółki portfelowej należącej w całości do KKR. Całkowite dochody Calsonic Kansei za rok budżetowy 2018 wyniosły 7,1 mld euro (892,2 mld jenów), a w przypadku Magneti Marelli było to 7,5 mld euro (937,5 mld jenów).

Źródło: Magneti Marelli

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również