Czyszczenie układu chłodzenia w pięciu prostych krokach

© MEYLE

Udostępnij:

Nowe narzędzie hamburskiego producenta MEYLE pomaga warsztatom podczas profesjonalnego płukania obiegu chłodzenia. Za pomocą narzędzia, które firma MEYLE oferuje we współpracy z partnerem produkującym wysokiej jakości narzędzia HAZET, można czyścić układ chłodzenia przy użyciu wody i sprężonego powietrza – bez użycia agresywnych środków chemicznych i czyszczących. Narzędzie pasuje do pięciu średnic węża (19, 29, 32, 36,5 i 40 mm), dzięki czemu znajduje uniwersalne zastosowanie do licznych prac przy pojazdach w codziennym funkcjonowaniu warsztatu.

W nowym filmie wideo wyjaśnione zostały poszczególne etapy płukania obiegu chłodzenia. Zanieczyszczenia układu chłodzenia i pęcherzyki powietrza obniżają wydajność chłodzenia i mogą prowadzić do poważnych skutków, takich jak np. uszkodzenie uszczelnienia pierścieniem ślizgowym pompy wody, dlatego układ chłodzenia należy regularnie i profesjonalnie płukać, najpóźniej podczas wymiany pompy wody. Dodatkowo kierowcy korzystają ze gwarancji w przypadku pomp wody MEYLE, tylko wówczas, gdy przed montażem obieg chłodzenia został wypłukany. Regularne płukanie jest ponadto podstawą długiej trwałości produktu.

W nowym tutorialu wideo hamburski producent wyjaśnia pięć prostych etapów czyszczenia obiegu chłodzenia silnika. Najpierw należy schłodzić silnik i spuścić płyn chłodniczy. W kolejnym etapie następuje płukanie kolejno chłodnicy, bloku silnika i, jeśli to możliwe, wymiennika ciepła. W ten sposób z układu usuwane są osady i cząstki stałe, które gromadzą się przez lata i w dłuższej perspektywie mogą negatywnie wpływać na sprawność układu.

Na koniec należy napełnić układ chłodzenia nowym płynem chłodniczym, odpowietrzyć go i system będzie ponownie w pełni sprawny.

Dzięki przemyślanym szczegółom, takim jak odporne na zużycie uszczelnienie pierścieniem ślizgowym SiC/SiC znajdującym zastosowanie w niemal wszystkich pompach wody MEYLE-ORIGINAL oraz łożysko pompy wody o maksymalnym obciążeniu, pompy wody MEYLE są wyjątkowo niezawodne. Z tego powodu firma MEYLE udziela na wszystkie pompy wody MEYLE dodatkowej gwarancji na 100 000 mil przebiegu, natomiast w przypadku pomp wody MEYLE-HD dodatkowo 4-letniej gwarancji. Warunkiem gwarancji1 jest płukanie układu chłodzenia.

Nowy film wideo firmy MEYLE dostępny jest na kanale YouTube „MEYLE TV”.Dodatkowe informacje na temat narzędzia znajdują się na stronie https://www.meyle.com/en/meyle-spare-parts-for-passenger-cars/cooling-parts/cooling-system-flush-tool/
 
Narzędzie do płukania układu chłodzenia MEYLE zostało zaprezentowane na targach Automechanika 2018 i jest już dostępne pod numerem części MEYLE 999 990 0001.
 
1Więcej informacji: www.meyle.com/guarantee.

Źródło: MEYLE

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również