Daimler nie zamierza rozwijać kolejnej generacji silników spalinowych

silnik amg © Mercedes-Benz

Udostępnij:

Coraz więcej producentów samochodowych skupia się na alternatywnych źródłach energii i inwestuje w silniki elektryczne. Za tym trendem poszedł także Daimler.

Markus Schaefer, szef do spraw rozwoju koncernu Daimler, w wywiadzie dla niemieckiego magazynu Auto Motor und Sport powiedział, że firma nie ma planów na dalszy rozwój kolejnych generacji silników spalinowych. Niemiecki koncern według Schaefera zamierza skupić się na elektromobilności na czele z elektrycznymi układami napędowymi oraz bateriami.Oczywiście nie oznacza to, że od teraz Daimler nie będzie w ogóle zajmował się klasycznymi silnikami. Schaefer powierdził bowiem, że firma wciąż będzie rozwijała części do silników spalinowych, by polepszać osiągi tych obecnych. Ponadto tego typu napędy będzie można znaleźć w pojazdach klasy E oraz S i w SUV-ach.

Podobną strategię objął Volkswagen, którego przedstawiciel, Michael Jost, w grudniu zeszłego roku zapowiedział, że już w 2026 roku firma wyprodukuje ostatnie samochody z silnikami spalinowymi. Odmienną postawę przyjmuje natomiast BMW, które twierdzi, że będzie inwestować w rozwój silników diesla przez kolejne 20 lat, a spalinowych przez 30 lat, ponieważ na rynku rosyjskim, środkowo-wschodnim i chińskim wciąż będzie na nie dużo miejsca.

Źródło: Interesting Engineering

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również