Daniel Duda wicemistrzem Driftingowych Mistrzostw Polski

daniel duda stag rally team © STAG

Udostępnij:

Zawodnik STAG Rally Team, Daniel Duda, wicemistrzem w klasie PRO2 w klasyfikacji Driftingowych Mistrzostw Polski. Jeździ autem z instalacją autogaz marki STAG. To osiągnięcie ostatecznie obaliło mit o zmniejszeniu mocy auta po konwersji na autogaz.

Daniel Duda, właściciel i pracownik Rekomendowanego Warsztatu STAG przygodę z driftingiem rozpoczął w 2012 r. Początkowo testował własne możliwości na opuszczonych placach czy lotniskach. W miarę wzrostu własnych umiejętności Daniel rozpoczął zmagania w profesjonalnych zawodach driftingowych. W sezonie 2015 uzyskał tytuł wicemistrza Driftingowego Pucharu Bałtyku, otrzymując tym samym tzw. Dziką Kartę na wyższe rangą zawody Drift Open, Polish Drift Series oraz stałą licencję kierowcy.Sezon 2019 jest przełomowym w jego karierze. Rozbudowa i tuning BMW E-30 o mocy 460 kM pozwoliły na pełne wykorzystanie umiejętności zawodnika i miejsce na podium.

Samochód zawodnika został poddany nietypowej modyfikacji, jaką jest konwersja na autogaz. Auto ma niewiele wspólnego ze standardowym autem, jednak przy doborze elementów instalacji autogaz warsztat zdecydował się na wykorzystanie seryjnych komponentów, które trafiają do samochodów „cywilnych”. W BMW zainstalowano sterownik STAG QMax 300-8 Plus, dwa reduktory STAG R01 250 i aż 8 wtryskiwaczy o zwiększonej mocy STAG AC W031 BFC. W instalacji uwzględniono również zestaw STAG AFR, czyli kontroler szerokopasmowej sondy Lambda, który umożliwia określenie składu mieszanki paliwowo-powietrznej zasilającej silnik spalinowy.

Źródło: STAG

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również