Demo Car TIP-TOPOLU

© Raven Media

Udostępnij:

Tegoroczna edycja Demo Car organizowana przez TIP-TOPOL to już trzecie z kolei spotkanie specjalistów, podczas którego można było nie tylko zapoznać się z ofertą firmy, lecz również wziąć udział w wydarzeniach o charakterze technicznym.

Ideą Demo Caru jest przybliżenie klientom oferty firmy. Od trzech lat forma spotkań ma charakter objazdowy. Oferta jest prezentowana w 12 wybranych miastach w Polsce i ma charakter mini targów. Mieliśmy okazję wziąć udział w pierwszym tegorocznym wydarzeniu, które miało miejsce w Łodzi.© Raven Media

Tematem przewodnim spotkań i prezentacji produktów podczas tegorocznej edycji Demo Car jest zbliżający się sezon przekładkowy opon, jednak klienci uczestniczący w tym wydarzeniu mają okazję zapoznać się także z produktami z innych dziedzin. Na spotkaniu Demo Car organizatorzy skupili się na możliwości bezpośredniego zapoznania się klientów z oferowanym asortymentem i specyfiką maszyn dostępnych w firmie TIP-TOPOL.

© Raven Media

Co dokładnie można było zobaczyć?

Na pewno gwiazdą tego wydarzenia była bezłyżkowa montażownica Mondolfo Ferro Aquila Audax, która jest nowatorskim urządzeniem do montażu i demontażu opon samochodów osobowych, a w szczególności niskoprofilowych oraz typu Run Flat. Dzięki wyeliminowaniu tradycyjnej łyżki do montażu opon i zastosowaniu specjalnego automatycznego narzędzia urządzenie to jest szybkie, wytrzymałe i jednocześnie łatwe w użytkowaniu.

Kolejnym hitem była wyważarka MT 3600UPC tego samego producenta. Ta maszyna z ekranem LCD jest przeznaczona do wyważania kół samochodów osobowych i dostawczych, a po doposażeniu o specjalny uchwyt – również motocykli. Wymiary koła są przez urządzenie odczytywane automatycznie.

W zakresie obsługi ogumienia prezentowane były ponadto maszyny Butler HP 641Q.22, czyli montażownice przeznaczone do warsztatów oponiarskich szukających wyposażenia ze średniej półki cenowej, a także Cemb Invento VB 450 wyposażona w sonar, który odczytuje wymiary koła i wskaźnikiem laserowym prezentuje miejsce montażu ciężarka.

© Raven Media

Sezon na wymianę opon to dobry moment na kontrolę geometrii zawieszenia. I tutaj można było zapoznać się z najnowszym modelem z gamy Invento – wersją VX 550, czyli systemem pomiaru geometrii przystosowanym do pracy na podnośnikach nożycowych i czterokolumnowych. Automatyczny ruch kamer w tym urządzeniu pozwala na wygodną pracę z podnośnikiem i nie angażuje dodatkowo mechanika. Technologia 3D gwarantuje szybki i dokładny pomiar geometrii pojazdu. Obecnie urządzenie jest w trakcie certyfikacji pod SKP.

Jeśli jesteśmy przy obsłudze kół, nie mogło zabraknąć szkoleń z zakresu TPMS. Tutaj TIP-TIOPOL przygotował nową serię czujników Mobiltrone, zestaw do szybkiej obsługi czujników TS608 wyposażono w 7-calowy ekran oraz serię szkoleń z zakresu procedur przyuczania tych czujników.

Wśród nowości znalazły się urządzenia do obsługi układu klimatyzacji: TEXA Konfort 712R, Invento Handy Advance i AVL ADS100. Urządzenia te przeznaczone są do pracy z czynnikiem HFO1234yf, który jest coraz częściej spotykany w układach klimatyzacji.

W ofercie firmy znalazły się też materiały eksploatacyjne takie, jak ciężarki. Zaprezentowano nowość – ciężarek stalowy w osłonie z tworzywa sztucznego PLASTEEL ECO WEIGHT, które gwarantuje odporność ciężarka na korozję. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem zaprezentowanym na spotkaniu był ciężarek klejony niepozostawiający śladu na feldze.

Podczas imprezy organizator przedstawił specjalne oferty promocyjne, więc chcący wyposażyć swój warsztat mogli skorzystać z preferencyjnych cen, a aby zapewnić swoim klientom także trochę rozrywki, w programie wydarzenia TIP-TOPOL uwzględnił konkurs z nagrodami i loterię, w której nagrodami były kupony zniżkowe na zakupy.

Udostępnij:

Drukuj
Maciej Blum

Redaktor naczelny miesięcznika „autoEXPERT”
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również