Denso na IAA 2019 we Frankfurcie pokazało technologie przyspieszające rozwój mobilności

denso technologie © DENSO

Udostępnij:

Podczas targów Denso zaprezentowało nowe technologie, obejmujące urządzenia i oprogramowanie, których celem jest szybszy rozwój mobilności. Targi odbyły się we Frankfurcie, w dniach od 10 do 22 września 2019 r.


Kształtując przyszłość mobilności

Podczas targów Denso zaprezentowało niektóre ze swoich najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii motoryzacyjnej. Są one częścią długoterminowego planu firmy mającego na celu przyspieszenie rozwoju mobilności i maksymalizację wkładu w realizację celów zrównoważonego rozwoju (SDG). Zaprezentowane technologie podkreślają niedawną ekspansję firmy w zakresie oprogramowania, które łączy się ze specjalistyczną wiedzą Denso na temat opracowywanych urządzeń.

Hisaaki Sato, dyrektor generalny i prezes Denso International Europe powiedział – Przemysł motoryzacyjny rozwija się w niespotykanym tempie. Cieszymy się, że mamy tę wyjątkową okazję, by móc wprowadzać przełomowe innowacje kształtujące przyszłość mobilności.


TOP w kategorii
Wzmacnianie partnerstwa

Na stoisku wystawienniczym Denso pojawiło się także pięć firm technologicznych, które Denso wspiera lub z którymi prowadzi wspólne przedsięwzięcia w ramach długoterminowej wizji przyspieszania rozwoju mobilności – połączonej, zautomatyzowanej, współdzielonej i zelektryfikowanej. Denso zainwestowało prawie 100 milionów dolarów w startupy na całym świecie, umacniając partnerstwa w branży motoryzacyjnej i poza nią. Partnerami na stoisku Denso były firmy technologiczne MaaS Global, Ridecell, Bond Mobility, Canatu i JOLED.

Odwiedzający mogli również obejrzeć Delft Driverless Car – w pełni autonomiczny, elektryczny samochód wyścigowy stworzony przez studentów Uniwersytetu Technicznego w Delft (Holandia) we współpracy z MIT (USA). Ten bezzałogowy pojazd waży 185 kg i ma pojemność 187 litrów. W 2019 roku Delft Driverless Car zaczął brać udział w wyścigach samochodowych, m.in. występował w Formule Student we Włoszech i Niemczech, gdzie osiągnął imponujące wyniki – zajął odpowiednio 2 i 3 miejsce na podium.

Źródło: Denso

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również