Dwa nowe masowe przepływomierze powietrza Denso

masowy przepływomierz powietrza © Denso

Udostępnij:

Denso rozszerzyło program części do systemów sterowania silnikiem (EMS) o 2 nowe masowe przepływomierze powietrza, które mają łącznie 108 zastosowań i zastępują 5 numerów części OE.

Nowe czujniki MAF mają zastosowanie w 613 tys. pojazdów marek Toyota, Lexus, Subaru i Volvo. Informacje o nowych częściach są już dostępne w e-katalogu DENSO i katalogu TecDoc. Zastosowania znajdują się w poniższej tabeli:© DensoMasowe przepływomierze powietrza (MAF)

Denso opracowało pierwszy na świecie czujnik MAF w 1996 roku. Czujnik przepływu masy powietrza mierzy masę powietrza wpływającego do silnika samochodu i przesyła do elektronicznego układu sterującego (ECU) sygnał, w oparciu o który obliczana jest optymalna ilość wtryskiwanego do silnika paliwa.

Czujniki MAF Denso zostały zaprojektowane w taki sposób, by spełniać wysokie wymagania producentów aut na całym świecie. Konstrukcja kanału obejściowego powietrza czujników MAF Denso zapobiega cofaniu się powietrza w kierunku czujnika i pulsacji powietrza, umożliwiając bardziej precyzyjne pomiary. Konstrukcja czujnika zapewnia też ochronę przed zabrudzeniami, zwiększając jego dokładność.

Źródło: Denso

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również