Dział olejowy Shell światowym liderem po raz 12. z rzędu

© Shell

Udostępnij:

Jak wynika z analiz Kline&Company, Shell Lubricants już dwunasty rok z rzędu został uznany za światowego lidera w produkcji olejów silnikowych i środków smarnych. Koncern dostarcza produkty smarne do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, pojazdów rolniczych oraz maszyn przemysłowych.

Zachowanie tytułu światowego lidera na rynku olejów silnikowych i środków smarnych jest ogromnym sukcesem Shell Lubricants oraz potwierdzeniem naszych ciągłych starań względem spełniania zmieniających się potrzeb naszych klientów. Nieustannie się rozwijamy poprzez wprowadzanie innowacji w zakresie produktów i usług oraz inwestowanie w marki należące do naszego portfolio. Branża olejów silnikowych i środków smarnych dynamicznie się rozwija, ale nasze znaczne osiągnięcia w opracowywaniu produktów do wymagających zastosowań, w połączeniu z ofertą cyfrową i usługową, potwierdzają naszą gotowość do stawiania czoła zmianom oraz wykorzystania możliwości, jakie niesie ze sobą transformacja energetyczna – Huibert Vigeveno, Executive Vice President w Shell Global Commercial (w tym Shell Lubricants)Inwestycje budujące przewagę

Shell produkuje środki smarne przeznaczone do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli oraz maszyn przemysłowych. Obecnie firma posiada 40 blendowni, 5 zakładów produkcji olejów bazowych oraz 10 zakładów produkcji smarów. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne powstają w trzech głównych centrach badawczo-rozwojowych zlokalizowanych w Hamburgu, Szanghaju i Houston. Koncern stale inwestuje w najnowsze technologie, a jego współpraca z wieloma partnerami oraz nieustannie prowadzone badania owocują innowacyjnymi rozwiązaniami. Dzięki swoim osiągnięciom, wiedzy oraz doświadczeniu w zaspokajaniu zróżnicowanych potrzeb klientów, Shell niezmiennie od 12 lat zajmuje pierwsze miejsce wśród dostawców środków smarnych na świecie.

Źródło: Shell

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również