Ekstremalne osiągi bez utraty lepkości

CleanSynto®, Ravenol, olej, USVO® © Ravenol

Udostępnij:

Technologia CleanSynto® od lat znacząco wyprzedza wymagania rynku OEM w zakresie parametrów olejów silnikowych, plasując je w grupie olejów klasy premium.

Od niedawna topowe oleje silnikowe RAVENOL zyskały ultranowoczesną formulację USVO® (Ultra Strong Viscosity Oil), która była zarezerwowana jedynie dla wysilonych jednostek używanych w sportach motorowych i pozostawała poza dystrybucją.     Technologia USVO® oraz USVO® Racing dla zapewnienia ekstremalnych osiągów

Specyfikacje producenta, takie jak VW 504.00/507.00, obejmują różne rodzaje silników w wielu różnych typach pojazdów, od na przykład Volkswagena Polo V 1.4L TDI, przez Audi Q7 3.0L TDI do Audi RS6 5.0 TFSI quattro. Normy w nich zawarte obejmują tylko minimalne wymagania dla normalnego użytku, ale nigdy nie uwzględniają sportowego stylu jazdy czy ciężkich warunków pracy i różnych obszarów zastosowań (np. tor wyścigowy, autostrada, itp.). Ponadto dla przykładu olej w AUDI RS6 o mocy ponad 500 KM pracuje w innych warunkach niż w Volkswagenie Polo 1.4L. Oleje stosowane w takich pojazdach są w związku z tym narażone na całkowicie różne obciążenia, w tym znaczne różnice sił ścinających i temperatur pracy.

W celu zaoferowania obu grupom użytkowników oleju, który jest idealnie dostosowany do potrzeb i wymagań, firma RAVENOL oferuje oleje silnikowe w technologiach USVO® dla pojazdów sportowych oraz CleanSynto® dla pojazdów, które wymagają olejów w standardzie OEM.

Technologia USVO® wydatnie podnosi wytrzymałość olejów, które uzyskały wcześniej nieosiągalne parametry, znacznie przekraczające wymagania OEM. Oleje silnikowe RAVENOL w technologii USVO® zapewniają ekstremalne osiągi oraz pełną ochronę silnika.

RAVENOL USVO® to unikatowa formulacja olejów bazowych i dodatków, dzięki którym osiągnięto wyjątkowe właściwości olejów silnikowych, wyróżniających się nieosiągalną wcześniej wysoką stabilnością w wysokich temperaturach, jeszcze lepszymi właściwościami w niskich temperaturach oraz ekstremalnie odpornych na ścinanie.

Przewaga technologii USVO® została osiągnięta poprzez zastosowanie w pełni syntetycznych olejów bazowych PAO bez stosowania modyfikatorów poprawiających indeks lepkości VI lub w połączeniu z użyciem wysokiej jakości ekstremalnie odpornych na ścinanie polimerów gwiaździstych.Fakty RAVENOL USVO®:

  1. Znakomita ochrona silnika w pełnym zakresie pracy.
  2. Niższa wartość tarcia (Fuel Economy około 1%).
  3. Niższa wartość odparowalności Noack = niższe koszty, ponieważ dolewki oleju nie będą już wymagane lub będą znacznie mniejsze.
  4. Większa trwałość oleju silnikowego RAVENOL USVO® (mniejsze ulatnianie).
  5. Potwierdzony badaniami lepszy efekt oczyszczający.
  6. Ekstremalnie wysoka odporność na ścinanie, lepkość pozostaje stabilna w najtrudniejszych warunkach.
  7. Znaczne zmniejszenie ilości zanieczyszczeń (nagarów i osadów) powstających ze zużytych modyfikatorów lepkości.
  8. Lepsza pompowalność w niskich temperaturach = szybsze doprowadzanie oleju do smarowanych części nawet w bardzo niskich temperaturach, a co za tym idzie, lepsza ochrona silnika.
  9. Stabilne parametry między zalecanymi wymianami.

Ravenol od lat kieruje się misją, aby dostarczać swoim klientom produkty w technologiach High Tech zapewniające niezawodność i najwyższe parametry w całym okresie użytkowania, przez co codziennie zyskuje zaufanie kierowców i mechaników na całym świecie potwierdzone wieloma nagrodami oraz wyróżnieniami.

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również