Elektryczny autobus przegubowy i nowe warianty autokaru serii 9700 od Volvo podczas Busworld

volvo busworld 2019 © Volvo

Udostępnij:

Nowy, całkowicie elektryczny miejski autobus przegubowy, mogący przewieźć do 150 pasażerów oraz nowa 15-metrowa wersja autokaru Volvo 9700 do przewozów długodystansowych. To dwie największe atrakcje na stoisku Volvo Buses podczas tegorocznej międzynarodowej wystawy autobusów Busworld w Brukseli, która potrwa w dniach 18-23 października.

Wprowadzając na rynek elektryczny przegubowy model Volvo 7900, stwarzamy nowe możliwości dla miast rozwijających zrównoważony transport publiczny, wykorzystujący energooszczędne, ciche i bezemisyjne autobusy. Jednocześnie rozszerzamy naszą ofertę autokarów długodystansowych o nowe warianty, oferując przewoźnikom odpowiednie warunki do zwiększania produktywności. Nasza oferta łącząca produkty i usługi nigdy wcześniej nie była tak szeroka, nigdy nie byliśmy też tak dobrze przygotowani do współpracy z naszymi klientami, aby pomóc im rozwijać ich firmy – powiedział Håkan Agnevall, Prezes Volvo Buses.Volvo 7900 Electric Articulated. Podczas Busworld, Volvo pokaże szerszej publiczności nowy, zasilany elektrycznie miejski autobus przegubowy w wersji komercyjnej. Volvo 7900 Electric Articulated może przewieźć do 150 pasażerów, zużywa 80% mniej energii niż analogiczny autobus o napędzie diesla i stanowi dopełnienie oferty autobusów zasilanych elektrycznie, które są w ofercie Volvo.

Volvo 9700. Volvo odpowiada na potrzeby rynku, poszerzając swoją ofertę autokarów do przewozów długodystansowych o 15-metrowy wariant Volvo 9700. Autobus pomieści więcej pasażerów, oferuje też dodatkowe opcje dostosowania wnętrza do indywidualnych potrzeb klientów. Model Volvo 9700 jest już w tej chwili dostępny w czterech długościach – 12, 13, 14 i 15 metrów, a łącznie oferowanych jest dziewięć różnych wersji.

Autobusy hybrydowe. Autobusy hybrydowe Volvo zostały udoskonalone, tak aby jeździły cicho i w pełni bezemisyjnie przez dłuższy czas niż dotychczas. Zarówno nowe jak i istniejące już autobusy hybrydowe w technologii EURO 6 można także wyposażyć w Volvo Zone Management - system umożliwiający zaprogramowanie autobusów na pracę wyłącznie na zasilaniu elektrycznym w określonych obszarach - na przykład w strefach zerowej emisji lub w innych wrażliwych obszarach.Busworld to najstarsza i największa wystawa autobusowa, odbywająca się nieprzerwanie od 1971 roku, najpierw w belgijskim Kortrijk, a od 2019 roku w Brukseli. Motyw przewodni Volvo podczas tegorocznej edycji to „Tworzenie Miast Zerowej Emisji” (ang. „Create Your Zero City”), wspieranie miast w rozwijaniu zrównoważonego transportu publicznego.

Źródło: Volvo

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również