Elektryczny Ford F-150 ciągnie 556 ton ładunku

ford f-150 © Ford

Udostępnij:

Pojazdy elektryczne często kojarzą się jako mniej emocjonujące lub słabsze względem tych spalinowych. Ford ostatnio udowodnił, że jest to bardzo mylne wrażenie.Elektryczny wół roboczy, czyli Ford F-150

Już niedługo amerykański koncern wypuści na rynek pierwszy pojazd dostawczy o nadwoziu pick-upa, który będzie wyposażony w silnik elektryczny. Z tej okazji zaprezentowano jego imponujące możliwości w praktyce.

Udokumentowany eksperyment przedstawia elektrycznego Forda F-150, który ciągnie potężny skład kolejowy o łącznej masie 566 ton. Samochód zrobił to bez większych problemów, a zebrani na miejscu posiadacze spalinowych wersji wołów roboczych byli pod wrażeniem.Ford idzie w elektryki

Przedstawiciele Forda są bardzo skoncentrowani na produkcji elektrycznych pojazdów - także tych do ciężkiej pracy w terenie. Są oni przekonani, że tego typu napędy nie tylko lepiej wpłyną na jakość powietrza i klimat Ziemi, ale także pozwolą zaspokajać coraz większe potrzeby ich posiadaczy. Ponadto Ford jest przekonany, że Amerykanie pokochają elektryczne pick-upy, których osiągi mogą być jeszcze lepsze niż te z napędów spalinowych.

W ciągu kolejnych 3 lat Ford planuje zaoferować swoim klientom 16 różnych samochodów z napędem elektrycznym. Wśród nich ma znaleźć się hybryda F-150, która może działać jako mobilny generator oraz w pełni elektryczny model F-150.

Źródło: Ford

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również