Elementy bezpieczeństwa samochodów z Zabrza

©

Udostępnij:

Tajwański producent części samochodowych Iron Force wybuduje zakład w Zabrzu. Inwestycja opiewa na ponad 80 mln zł i ma zostać zrealizowana do końca 2023 r. Pracę znajdzie tam ponad 100 osób. 

Wsparcie i doradztwo lokalizacyjne inwestorowi zapewnił Obszar Inwestycji Bezpośrednich PAIH przy udziale Zagranicznego Biura Handlowego w Tajpej.Inwestycje z tajwańskim kapitałem stanowią niewielką część portfela Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W związku z tym we wrześniu 2018 r., podczas otwarcia Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Tajpej, Agencja i jej tamtejsza odpowiedniczka – InvesTaiwan zawarły porozumienie o współpracy w zakresie promocji inwestycji.

Budowa fabryki Iron Force to drugi, licząc od 2016 roku, projekt z Tajwanu obsłużony przez PAIH. Mamy nadzieję, że m.in. dzięki współpracy z InvesTaiwan liczba pomyślnie zrealizowanych przedsięwzięć inwestycyjnych nad Wisłą wzrośnie – podkreśla p.o. prezes PAIH Krzysztof Senger. Dodaje, że pierwszym z tajwańskich projektów wspartych przez PAIH było uruchomienie platformy szkoleniowej iTutorGroup w 2017 r.

Iron Force Industrial powstała w 1977 roku, siedziba główna znajduje się w Nowym Tajpej na Tajwanie. Firma produkuje m.in. nadmuchiwacze poduszek powietrznych i podzespoły pasów bezpieczeństwa dla branży samochodowej. Zakład w Zabrzu powstanie na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Inwestor planuje zatrudnić 100 pracowników.

Wybraliśmy Polskę i Zabrze w szczególności, z uwagi na dostęp do dobrze rozwiniętej infrastruktury i dobrze wykształconych, ciężko pracujących pracowników. Planujemy zainwestować ponad 80 mln zł i stworzyć ponad 100 miejsc pracy. Jeśli chodzi o naszą działalność związaną z produkcją części samochodowych, mamy już operacje na Tajwanie i w Chinach. Dzięki zakładowi w Polsce będziemy mogli nawiązać bliską współpracę z klientami z całego świata i rozwój w Europie – mówi Camden Lee, wiceprezes Iron Force Group.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu przyciąga nad Wisłę bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ). Są to projekty związane z budową nowych zakładów produkcyjnych lub lokowaniem nowoczesnych centrów usług dla biznesu. Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Tajpej działa od jesieni 2018 r.Źródło: PAIH

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również