eSOWA, czyli Elektroniczny System Obsługi Warsztatu

esowa, ręka wskazuje na wykres © Inter Cars

Udostępnij:

eSOWA, czyli Elektroniczny System Obsługi Warsztatu, jest nowoczesnym systemem informatycznym, który ułatwi pracę w każdym warsztacie samochodowym i sklepie motoryzacyjnym. Dzięki szeregowi przydatnych funkcjonalności pozwala na sprawną obsługę klientów i pomaga w codziennym zarządzaniu serwisem. Klient

eSOWA umożliwia nowoczesną obsługę klientów. Załóżmy sytuację, że do serwisu trafia klient. Recepcjonista wyszukuje jego dane w programie i wie, jakich napraw dokonywał on wcześniej w swoim pojeździe. Wie też, ile one trwały i ile za nie zapłacił, a także, jakie części zostały wykorzystane do naprawy. Wiedza ta pozwoli mu na odpowiednie przeprowadzenie dalszych rozmów. Klient zaś zauważy, że warsztat podchodzi profesjonalnie do jego obsługi i może bez obaw powierzyć mu swój pojazd. Program ma wbudowany moduł do wysyłania wiadomości SMS, więc warsztat po zakończeniu naprawy może o tym niezwłocznie poinformować klienta.Warsztat

Program zmienia podejście do planowania pracy wewnątrz serwisu. Dzięki terminarzowi właściciel warsztatu może w jasny sposób zarządzać zarówno czasem pracy swoich pracowników, jak i czasem wykorzystania poszczególnych narzędzi oraz maszyn. Możliwość przypisania pracowników do zleceń i możliwości wydruku planu dnia, pozwala na unikanie bałaganu i podnosi wydajność pracy całego warsztatu. Obsługa warsztatu w szybki i prosty sposób może tworzyć zlecenie naprawy pojazdu. Aby je utworzyć, wystarczy wybrać z bazy danego kontrahenta przypisany do niego pojazd i wybrać części zamienne. Następnie przypisujemy do danych prac odpowiednich pracowników. Możliwe jest również przyjmowanie faktur od kontrahentów oraz asygnat online. Ponadto, użytkownicy oprogramowania otrzymują bezpłatną subskrypcję czasów napraw oraz dostęp do definicji ponad miliona części motoryzacyjnych, zdjęć, zamienników oraz bazy kodów kresowych.

Dodatkowym ułatwieniem jest kompatybilność ze skanerami 2D, które pozwalają na wprowadzenie danych dotyczących pojazdu oraz kontrahenta z dowodu rejestracyjnego. Często mamy sytuację, w której nie posiadamy lub nie pamiętamy danych kontrahenta. Wystarczy podać numer NIP, a program pobierze nazwę firmy oraz dane adresowe z bazy GUS. Pobieranie danych po NIP-ie również ułatwia i przyspiesza nam wystawianie faktury, ponieważ nie musimy ręcznie wprowadzać długich i skomplikowanych nazw i adresów.

Magazyn

Specjalnością eSOWY jest również inteligentnie zarządzanie dowolną liczbą magazynów. Ich obsługa jest w pełni zautomatyzowana. Osoba tworząca zamówienia ma dostęp do stanów magazynowych, a towary przypisane do zleceń są rezerwowane w magazynie. Istnieje możliwość przypisania każdemu towarowi dowolnego adresu co przyspiesza pracę, szczególnie przy dużych magazynach. Dodatkowo eSOWA obsługuje czytniki kodów kreskowych, co znacznie przyspiesza zarówno codzienną pracę, jak i inwentaryzację magazynów.

Sklep

Moduł sklepowy umożliwia szybką sprzedaż towarów i usług. Połączenie z bezpłatnym katalogiem części pomaga w precyzyjnym doborze części, eSOWA współpracuje z większością popularnych drukarek fiskalnych. Program pozwala także na wyszukiwanie i sortowanie zamówień na podstawie statusu, daty czy kontrahenta.

Przechowalnia opon

Program posiada także specjalny moduł do zarządzania przechowalnią opon. Informacje o oponach przypisane są do klienta i jego pojazdu. Możemy z poziomu programu wygenerować odpowiednie dokumenty dla klienta, jak i etykiety do naklejenia na przechowywane opony.

Wspólne zalety

eSOWA porządkuje i ułatwia pracę na każdym etapie. Od momentu przekroczenia progu warsztatu czy sklepu przez klienta, aż do czasu rozliczenia. eSOWA to nie tylko program. To także wiedza warsztatowa i doświadczenie.

Źródło: Inter Cars

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również