Eurorepar wprowadza na rynek nową gamę opon zimowych

opona, zimowa, EUROREPAR, Grupa PSA © Grupa PSA

Udostępnij:

Eurorepar, dla którego bezpieczeństwo użytkowników pojazdów to absolutna podstawa, wprowadza na rynek nową, kompletną gamę opon zimowych Eurorepar Reliance Zima. Ta liczącą 26 pozycji katalogowych gama, która będzie dostępna jesienią tego roku w kilkunastu krajach Europy oferuje nowoczesną, zoptymalizowaną technologię zapewniającą niezawodność i bezpieczeństwo.

Według francuskiego GAA (Groupement des Assureurs Automobiles – Stowarzyszenie Ubezpieczycieli Pojazdów), liczba wypadków drogowych w okresie zimowym wzrasta o około 30%, zatem wyposażenie pojazdu w wysokiej jakości opony dostosowane do warunków tej pory roku jest niezbędne, aby móc zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów.W sytuacji rosnącego popytu na ogumienie zimowe, Eurorepar wprowadza na rynek swoją nową gamę opon zimowych składającą się z 26 pozycji katalogowych w rozmiarach od 14 do 18 cali. Opony Eurorepar Reliance Zima mają 4 wzdłużne rowki, a także kilkanaście zygzakowatych, przecinających środkowy blok bieżnika. Zwiększają one efektywność odprowadzania roztopionego śniegu spod kół, a tym samym zmniejszają ryzyko aquaplaningu. Z kolei ukośne i „faliste” lamele poprawiają właściwości trakcyjne opony na śliskich, zaśnieżonych drogach.

Oznaczenia 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake) znajdujące się na oponach Reliance Winter potwierdzają, że spełniają one wymogi rygorystycznych badań prowadzanych przez niezależne organizacje certyfikujące i nadają się do stosowania w trudnych, zimowych warunkach atmosferycznych. Są pełnowartościowymi oponami zimowymi. By zapewnić komfort jazdy, emisja hałasu przez toczące się opony została znacznie ograniczona m.in. dzięki zastosowaniu bloków bieżnika o zmiennej geometrii.

W czasach, gdy ochrona środowiska naturalnego znajduje się w centrum zainteresowania, technologia niskiego oporu toczenia, która pomaga znacznie zmniejszyć emisję CO2 i zużycie paliwa przez pojazd stanowi niekwestionowaną zaletę opon Eurorepar.

© Grupa PSA

Porady ekspertów Eurorepar

Kiedy należy zakładać ogumienie zimowe?
Zaleca się, aby zakładać je w październiku, a zdejmować w końcu marca, przy czym zmiana czasu na zimowy może tu służyć jako przypomnienie. Ponadto, przy temperaturach spadających regularnie poniżej 7°C, należy zwrócić uwagę na możliwość utraty przyczepności. Opony zimowe są wtedy bardzo przydatne, nawet poza obszarami górskimi.
Kiedy trzeba je wymienić ze względu na zużycie?
Pomimo że europejskie przepisy wymagają ich wymiany, gdy głębokość rowków bieżnika wynosi poniżej 1,6 mm, w rzeczywistości niepożądana utrata trakcji może występować dużo wcześniej: począwszy od głębokości 3,5 mm na śniegu i 2,5 mm na mokrej nawierzchni. W praktyce nie powinno się eksploatować opon zimowych, jeśli głębokość bieżnika spadnie poniżej 4 mm.
Co można robić, by jazda była bardziej ekonomiczna i przyjazna dla środowiska naturalnego?
Najważniejsze jest regularne sprawdzanie wartości ciśnienia w oponach. Jeśli  ma ono ciągle prawidłową wartość, pozwala to na oszczędność prawie 0,5 l/100 km.

Od września w systemie dystrybucji Distrigo będzie dostępnych 26 pozycji katalogowych opon Eurorepar Reliance Winter. Oferta obejmie opony do kół o średnicach felg od 14 do 18 cali. Pokryje to potrzeby około 75% pojazdów poruszających się po drogach Europy. Polska znajdzie się w grupie kilku krajów, które jako pierwsze zaczną sprzedawać nowe opony Eurorepar.

Zapoznaj się także z najnowszymi informacjami na temat opon i innych produktów z gamy Eurorepar zamieszczonymi pod adresem https://www.eurorepar.com/PL-pl

Źródło: Informacja prasowa Eurorepar

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również