EVBox dostarczy stacje ładowania dla PSA Group

EVBox samochód z ładowarką elektryczną © EVBox

Udostępnij:

PSA inwestuje w różne projekty związane z elektromobilnością, aby zapewnić kierowcom jak najbardziej bezproblemowe korzystanie z samochodów elektrycznych i ich obsługi. W celu zapewnienia stacji ładowania na terenie Europy PSA wybało ENGIE i EVBox jako swoich partnerów do zrealizowania tej wizji. Od 2019 roku EVBox wyposażyło w swoje produkty większość europejskich siatek dealerskich, które obejmują ponad 26 krajów. 

Aby sprostać wymaganiom klientów i przygotować się do spodziewanego wzrostu zainteresowania samochodami elektrycznymi na europejskich drogach, grupa PSA zaoferuje rozwiązania w postaci ładowania, jednego punktu kontaktowego dla klientów PSA, internetowego audytu technicznego i dokonywania instalacji przez wykwalifikowanych ekspertów.EVBox zaopatrzy PSA Group w dziesiątki tysięcy stacji ładowania prądem AC (EVBox Elvi), które będą dostępne dla partnerów instalacyjnych i przedstawicieli handlowych grupy. Ponadto firma Everon zapewni opartą na chmurze platformę zarządzania stacjami ładowania.

Zapewnienie bezproblemowej podróży naszym wszystkim klientom zainteresowanym jazdą samochodami elektrycznymi lub hybrydami plug-in jest priorytetem dla grupy PSA. Dzięki współpracy z naszymi partnerami klienci będą mieli dostęp do obsługi, która pomoże nabyć i zainstalować stacje ładowania, a także uporać się z formalnościami administracyjnymi i wnioskami o dotacje – powiedział Alexandre Guignard, starszy wiceprezes działu biznesowego pojazdów niskoemisyjnych Groupe PSA.

Z ponad 10-letnim doświadczeniem w obszarze technologii ładowania samochodów elektrycznych jesteśmy odpowiedni wykwalifikowani do tego, żeby przyczynić się do realizacji projektu elektryfikacji Europy założonego przez grupę PSA. Zmiany w kierunku elektromobilności mają wpływ na wszystkich, dlatego jesteśmy podekscytowani, mogąc wesprzeć PSA w tych działaniach – powiedział Kristov Vereenooghe, CEO EVBox.Źródło: EVBox

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również