Fiat Concept Centoventi otrzymuje „Red Dot Award 2019”

fiat Concept Centoventi © Fiat

Udostępnij:

Fiat Concept Centoventi – propozycja Fiata dotycząca elektrycznej mobilności w najbliższej przyszłości – otrzymał „Red Dot Award 2019” w kategorii „Design Concept”, jedną z najbardziej prestiżowych nagród na świecie w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

Ceremonia wręczenia nagrody „Red Dot Award 2019” odbyła się 25 września w Marina Bay w Singapurze.Fiata Concept Centoventi nagrodzono w kategorii „„Design Concept”, jednej z trzech kategorii konkursu „Red Dot Design Award”. Przyznaje ją międzynarodowe jury złożone z 21 najlepszych na świecie profesjonalistów i wykładowców zajmujących się designem.

© Fiat

Olivier Francois, dyrektor generalny marki Fiat, powiedział – Jestem niezmiernie dumny z tej nagrody, jaką jest „Red Dot Award”. To prestiżowe wyróżnienie świadczy o innowacyjności i znaczeniu Fiata Concept Centoventi, nie tylko w świecie motoryzacji i jest kolejnym prezentem urodzinowym z okazji 120. rocznicy powstania marki Fiat. François mówił dalej – Fiat Concept Centoventi prezentuje wizję „demokratycznej” mobilności elektrycznej marki, nie tylko w miejskim kontekście. Potwierdza przesłanie Fiata, że „mniej znaczy więcej”. W rzeczy samej, Centoventi przekształca „mniej” w „więcej”: jest mniej masywny, mniej kosztowny i mniej przeładowany, ale jednocześnie bardziej elastyczny pod względem indywidualizacji i bardziej przyjazny dla środowiska; jednym słowem, jeszcze bardziej fiatowski.Dzięki niekonwencjonalnemu założeniu, Fiat Concept Centoventi „wciela” temat mobilności elektrycznej, wykorzystując innowacyjny model biznesowy: Fiat Concept Centoventi jest prosty i jednocześnie w pełni gotowy do indywidualizacji, w dowolnym momencie i pod każdym względem. Wewnątrz akcesoria są wymienne i Klient może je zamontować metodą „plug and play”, od zestawu wskaźników po schowki na drobne przedmioty, od siedzeń po foteliki dla dzieci. Nadwozie z kolei można oklejać (tzw. wrapping), zderzaki personalizować, a dach zmieniać, w zależności od pory roku, czy własnych upodobań. Co więcej, zasięg akumulatorów jest również modułowy, dzięki innowacyjnej konstrukcji, można go zmieniać w zależności od konkretnych potrzeb, od 100 km do 500 km. W ten sposób Centoventi jest idealny zarówno do jazdy w mieście, jak i na weekend w górach lub nad morzem.

Źródło: Fiat

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również