Finał XX Edycji Olimpiady Techniki Samochodowej z AS-PL

© AS-PL

Udostępnij:

W sobotę 18 maja odbył się finał XX Edycji Olimpiady Techniki Samochodowej, w którym wzięli udział najlepsi uczniowie szkół mechanicznych wyłonieni w poprzednich etapach konkursu. AS-PL była po raz kolejny sponsorem wspierającym wydarzenia.

Uczniowie mieli do wykonania dwa zadania. Pierwsze polegało na wykryciu przyczyny niesprawności silnika o zapłonie samoczynnym 2.0 TDI wyposażonego w zasobnikowy układ wtryskowy Common Rail, zamontowanego w samochodzie osobowym, którego użytkownik zgłosił stale świecącą się kontrolkę „check engine”. Zadanie drugie dotyczyło wykrycia przyczyny usterki układów bezpieczeństwa czynnego samochodu osobowego sygnalizowanej świeceniem się lampek kontrolnych zestawu wskaźników.Dodatkowo podczas finału odbyła się debata na temat przyszłości motoryzacji w zakresie elektromobilności, przy tej okazji reprezentant AS-PL omówił również typowe uszkodzenia alternatora i rozrusznika, które były dodatkową wartością edukacyjną debaty dla młodych mechaników obecnych na spotkaniu.
Pod koniec finału organizatorzy wręczyli nagrody uczestnikom. Zwycięzcą Olimpiady został Jakub Jezierski z Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu, a w kwalifikacji zespołowej najlepszą placówką okazał się Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Firma AS-PL ufundowała nagrody dla najlepszych uczniów i szkoły, która uzyskała najwyższy wynik. Dla uczestników był to m.in. lazy bag i głośnik bluetooth. Najlepsza szkoła otrzymała specjalnie przygotowane przekroje alternatora i rozrusznika, które z pewnością podniosą walor edukacyjny zajęć.

Wydarzenie organizowane było przez Wydawnictwo Komunikacji i Łączności oraz Redakcję miesięcznika Auto Moto Serwis, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Miało ono miejsce w warszawskiej siedzibie firmy Robert Bosch i wzięło w nim dwunastu uczestników. Źródło: Informacja prasowa AS-PL

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również