Ponad 52 tysiące kilometrów niemieckich dróg w zasięgu AS 24 PASSango

PASSango © AS 24

Udostępnij:

Firma AS 24 rozszerzyła funkcjonalność PASSango o Niemcy. Tym samym urządzeniem pokładowym można już uiszczać opłaty drogowe, w tym przejazdy tunelami i mostami, w ośmiu krajach Europy.

Transport międzynarodowy stawia przed operatorami floty i kierowcami wiele wyzwań. Niewątpliwie w jego usprawnieniu pomaga możliwość płatności za pomocą jednej – dla wielu krajów i walut – karty paliwowej, na przykład AS 24 Eurotrafic. Można nią także uiszczać manualne opłaty za korzystanie z danego odcinka drogi. Jednak dziś powszechnie praktykowanym rozwiązaniem jest urządzenie pokładowe OBU (On Board Unit). Im większy obszar obejmuje, tym realizacja usługi transportowej staje się bardziej płynna i efektywna.– Firma AS 24 powstała z myślą o kompleksowej obsłudze branży TSL. Poza siecią własnych i partnerskich stacji paliw oferujemy szereg dodatkowych rozwiązań. Wśród nich nie może zabraknąć urządzenia pokładowego do opłat drogowych. Zaletą naszego PASSango jest automatyczna aktywacja podczas przejazdu przez pierwszą bramkę, bez angażowania w ten proces kierowcy. A także bezpośrednie podpięcie do instalacji elektrycznej pojazdu z ominięciem gniazda 24 V. Ogranicza to ryzyko przypadkowego rozłączenia zasilania i wylogowania z systemu naliczania opłat, co jak wiemy wiąże się z karami finansowymi dla przewoźnika – mówi Filip Mikosz Manager ds. Rozwoju Biznesu oraz Sprzedaży – Region Centralny w AS 24.

Urządzenie PASSango zgodne jest ze standardem EETS, co umożliwia działanie na obszarach elektronicznego poboru opłat na terenie Unii Europejskiej. Standardowo obejmuje Francję (z tunelem Liefkenshoek), Hiszpanię i Portugalię. W zależności od potrzeb można aktywować Austrię i Belgię oraz przejazdy przez mosty Storebaelt (Dania) i Oresund (Szwecja). Od połowy 2020 roku działanie PASSango rozszerzono o sieć ponad 52 tysięcy kilometrów dróg w Niemczech.

– Systematycznie rozwijamy naszą ofertę, która ma ułatwić codzienną pracę operatorom floty, spedytorom i kierowcom. Rozszerzenie PASSango o Niemcy jest tego przykładem. Śmiało można powiedzieć, że przez ten kraj przebiega główny szlak transportowy Europy. To także strategiczny obszar działalności dla polskich firm transportowych – dodaje Filip Mikosz z AS 24.

Funkcjonalność propozycji AS 24 zwiększają dodatkowe narzędzia dla fleet managera. Jednym z nich jest PASSalert, które w czasie rzeczywistym monitoruje przebieg trasy i pobieranych opłat. Kolejne to Europilot, które jest zarówno lokalizatorem GPS, kalkulatorem kosztów przy planowaniu trasy, jak też dodatkowym zabezpieczeniem transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem karty paliwowej AS 24.

PASSango udostępniane jest w ramach indywidualnej umowy przewoźnika z AS 24.Źródło: AS 24

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również