Firmowa flota w czasie kryzysu – jak dbać o płynność?

DBK Rental © DBK

Udostępnij:

Grupa DBK, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na nowoczesne i elastyczne formy finansowania pojazdów, wprowadziła do swojego portfolio DBK Rental. O usłudze obejmującej w tej chwili ponad 3000 pojazdów – dostawczych i ciężarowych, także specjalistycznych oraz naczep w wielu konfiguracjach opowiedział Łukasz Chyliński, dyrektor zarządzający DBK Rental. 

Pojazdy czekają na przedsiębiorstwa potrzebujące nagłej rozbudowy firmowej floty – na krótki bądź dłuższy okres. Wszystkie dostępne są w najbardziej popularnych i pożądanych konfiguracjach gwarantujących komfort, bezpieczeństwo i niezawodność. Każdy z nich może być dostępny w jednej stałej miesięcznej subskrypcji. Taka oferta pozbawiona jest jakichkolwiek dodatkowych opłat. Natomiast, w jej ramach przysługuje pełny pakiet usług dodatkowych, wspartych nowoczesnymi rozwiązaniami – jak np. telematyka. Pozwala to zapomnieć m.in. o ubezpieczeniu z brakiem utraty zniżek w przypadku kolizji, podatku drogowym czy obsłudze serwisowej. Tym zajmuje się DBK Rental.Elastyczne wsparcie przedsiębiorstw

DBK Rental specjalizuje się w wynajmie pojazdów ciężarowych, dostawczych, naczep, czy pojazdów specjalistycznych i w ramach najmu długoterminowego oraz coraz powszechniejszego najmu krótkoterminowego. Najem to obecnie najbardziej atrakcyjna i najbezpieczniejsza metoda użytkowania i rozbudowy firmowego parku pojazdów. Z perspektywy przedsiębiorstwa, znacznie bardziej przystępna niż chociażby leasing operacyjny, przy którym nierzadko nie otrzymujemy nic poza standardowym pakietem finansowym wraz z kontraktem obsługowym, gdzie przedsiębiorcy zmuszeni są do wpłaty początkowej, opłaty ubezpieczenia i podatku drogowego. Tych wszystkich kosztów można uniknąć, wybierając najem. Dodatkowym atutem jest brak wpływu na obniżenie zdolności kredytowej przedsiębiorstwa, co dla wielu firm może mieć gigantyczne znaczenie. Elastyczne podejście do zawieranych umów przewiduje rozszerzenie zakresu umowy na każdym jej etapie, jak również wcześniejsze jej zakończenie na uzgodnionych warunkach. Dzięki temu, firmy transportowe mogą się bardzo szybko przygotować do obsługi nowych zleceń – również przy sezonowym popycie lub jego czasowym braku. 

W ramach oferty najmu krótkoterminowego oferowane są pojazdy najczęściej nowe lub używane, nie starsze niż 2-3 lata. Nowoczesne, niewyeksploatowane ciężarówki, chłodnie czy samochody dostawcze zapewniają bezawaryjną pracę, ograniczając niedyspozycję do minimum. Wszelkie koszty związane z obsługą pojazdów, również serwisową, są po stronie DBK Rental, który udziela w ramach oferty gwarancji mobilności. To nic innego jak szereg pakietów zapewniających gotowość pojazdu do wykonywania zadań, w ramach których zawarty jest chociażby serwis ogumienia czy obsługa serwisowa zawierająca naprawy, assistance, nieodpłatne dolewki płynów czy wymianę żarówek. Obowiązkiem firmy na czas przestoju, jest zapewnienie pojazdu zastępczego, pozwalającego realizować firmowe cele. Oferta obejmuje swoim działaniem całą Europę, a szerokie pokrycie kraju niemal 24 punktami DBK Truck Center ułatwia realizację działań serwisowych. Usługi telematyczne dostępne w pojazdach DBK Rental ułatwiają nie tylko zapanowanie nad firmową administracją, usprawniają rozliczenia czasu pracy kierowców, pozwalają skoordynować procesy logistyczne, ale także gwarantują, że wszelkie działania konserwacyjne będą zrealizowane w odpowiednim momencie i na czas.

Źródło: DBK Rental

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również