Targi we Frankfurcie obchodzą 780 rocznicę istnienia. Historia i plany na przyszłość

Targi we Frankfurcie obchodzą 780 rocznicę istnienia
15.7.2020

11 lipca 1240 r. Cesarz Fryderyk II przyznał Frankfurtowi nad Menem prawa do targów, co oznaczało narodziny Messe Frankfurt. Teraz, 780 lat później, firma może spojrzeć wstecz na pełną wydarzeń historię, w której targi we Frankfurcie przekształciły się ze średniowiecznego rynku w globalnego gracza – odnoszącego wiele sukcesów i opanowującego różne kryzysy.

Gdy tylko Messe Frankfurt będzie obchodzić 780-lecie swojego istnienia, powróci od razu do biznesu: po kilkumiesięcznym globalnym zablokowaniu Messe Frankfurt po raz kolejny organizuje targi. Wszystko zaczęło się od Intertextile Shenzhen Apparel Fabrics w dniu 15 lipca 2020 r. W Chinach. Targi są częścią sieci około 50 międzynarodowych wydarzeń tekstylnych w portfolio Messe Frankfurt, która obejmuje Frankfurt Fashion Week od czerwca. Targi handlowe wznawiają również działalność w Niemczech – w ścisłej zgodności z obszerną koncepcją ochrony i higieny. Na terenach wystawowych we Frankfurcie trwają już mniejsze wydarzenia, a wkrótce dołączą do nich targi: Nordstil będzie liderem w Hamburgu we wrześniu, a następnie we Frankfurcie w październiku. Daty wymiany zaplanowano również w 2020 r. Dla wielu opóźnionych wydarzeń Grupy na całym świecie.

Wolfgang Marzin, prezes i dyrektor generalny Messe Frankfurt – Cieszymy się, że nasze wydarzenia znów będą służyć jako platforma do osobistej interakcji. Nasze wznowienie działalności na całym świecie pokazuje elastyczność Messe Frankfurt w reagowaniu na wyzwania. Jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom na całym świecie platformy, których potrzebują - na szczeblu regionalnym, krajowym, europejskim i globalnym – spełniając jednocześnie nowe lokalne przepisy i wymagania. Minione 780 lat wielokrotnie pokazywało, jak ważne są targi dla promowania ożywienia gospodarczego w czasach kryzysu, a nasi klienci dali nam do zrozumienia, że ​​bezpośrednie spotkania i dialog są niezastąpione.

Spojrzenie na historię pokazuje, że targi, jako zwierciadło gospodarki, wielokrotnie stają w obliczu kryzysów. Na przykład jeszcze w 1635 r. Wiosenne Targi Frankfurckie musiały zostać odwołane z powodu katastrofy wojeny trzydziestoletniej i wybuchu epidemii dżumy we Frankfurcie. Już teraz środki podjęte w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się choroby obejmowały zamykanie granic, świadectwa zdrowia, systemy paszportowe, kontrole wjazdowe i wyjazdowe oraz kwarantanny. Już wtedy rola targów była kluczowa w rozwoju gospodarczym. Gdy tylko zakończyła się pierwsza wojna światowa, rozpoczęły się plany Międzynarodowych Targów Importowych w październiku 1919 roku i Wiosennych Targów w 1920 roku. 95 procent terenów wystawowych zostało zniszczonych podczas II wojny światowej, a ich natychmiastowa odbudowa wysłała wyraźny sygnał o Frankfurcie jako centrum targowego. Działalność targowa została wznowiona wraz z targami we Frankfurcie w październiku 1948 r., Polegając częściowo na tymczasowych lekkich konstrukcjach, namiotach i przestrzeniach na wolnym powietrzu.

72 lata później globalna pandemia wirusa koronawirusa stanowi wyzwanie dla branży eventowej od początku 2020 r. Marzin – Krajobraz targowy zmieni się w wyniku kryzysu koronawirusowego, a takie tematy jak digitalizacja, bezpieczeństwo i ochrona będą miały kluczowy wpływ rola do odegrania. Jednak najważniejszym czynnikiem sukcesu branży targowej są osobiste spotkania - coś, co platformy Messe Frankfurt umożliwiają już od 780 lat. Zapotrzebowanie na spotkania twarzą w twarz jest dziś jeszcze większe niż wcześniej.

Źródło: Messe Frankfurt

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę