Targi we Frankfurcie obchodzą 780 rocznicę istnienia. Historia i plany na przyszłość

©

Udostępnij:

11 lipca 1240 r. Cesarz Fryderyk II przyznał Frankfurtowi nad Menem prawa do targów, co oznaczało narodziny Messe Frankfurt. Teraz, 780 lat później, firma może spojrzeć wstecz na pełną wydarzeń historię, w której targi we Frankfurcie przekształciły się ze średniowiecznego rynku w globalnego gracza – odnoszącego wiele sukcesów i opanowującego różne kryzysy.

Gdy tylko Messe Frankfurt będzie obchodzić 780-lecie swojego istnienia, powróci od razu do biznesu: po kilkumiesięcznym globalnym zablokowaniu Messe Frankfurt po raz kolejny organizuje targi. Wszystko zaczęło się od Intertextile Shenzhen Apparel Fabrics w dniu 15 lipca 2020 r. W Chinach. Targi są częścią sieci około 50 międzynarodowych wydarzeń tekstylnych w portfolio Messe Frankfurt, która obejmuje Frankfurt Fashion Week od czerwca. Targi handlowe wznawiają również działalność w Niemczech – w ścisłej zgodności z obszerną koncepcją ochrony i higieny. Na terenach wystawowych we Frankfurcie trwają już mniejsze wydarzenia, a wkrótce dołączą do nich targi: Nordstil będzie liderem w Hamburgu we wrześniu, a następnie we Frankfurcie w październiku. Daty wymiany zaplanowano również w 2020 r. Dla wielu opóźnionych wydarzeń Grupy na całym świecie.

Wolfgang Marzin, prezes i dyrektor generalny Messe Frankfurt – Cieszymy się, że nasze wydarzenia znów będą służyć jako platforma do osobistej interakcji. Nasze wznowienie działalności na całym świecie pokazuje elastyczność Messe Frankfurt w reagowaniu na wyzwania. Jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom na całym świecie platformy, których potrzebują - na szczeblu regionalnym, krajowym, europejskim i globalnym – spełniając jednocześnie nowe lokalne przepisy i wymagania. Minione 780 lat wielokrotnie pokazywało, jak ważne są targi dla promowania ożywienia gospodarczego w czasach kryzysu, a nasi klienci dali nam do zrozumienia, że ​​bezpośrednie spotkania i dialog są niezastąpione.

Spojrzenie na historię pokazuje, że targi, jako zwierciadło gospodarki, wielokrotnie stają w obliczu kryzysów. Na przykład jeszcze w 1635 r. Wiosenne Targi Frankfurckie musiały zostać odwołane z powodu katastrofy wojeny trzydziestoletniej i wybuchu epidemii dżumy we Frankfurcie. Już teraz środki podjęte w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się choroby obejmowały zamykanie granic, świadectwa zdrowia, systemy paszportowe, kontrole wjazdowe i wyjazdowe oraz kwarantanny. Już wtedy rola targów była kluczowa w rozwoju gospodarczym. Gdy tylko zakończyła się pierwsza wojna światowa, rozpoczęły się plany Międzynarodowych Targów Importowych w październiku 1919 roku i Wiosennych Targów w 1920 roku. 95 procent terenów wystawowych zostało zniszczonych podczas II wojny światowej, a ich natychmiastowa odbudowa wysłała wyraźny sygnał o Frankfurcie jako centrum targowego. Działalność targowa została wznowiona wraz z targami we Frankfurcie w październiku 1948 r., Polegając częściowo na tymczasowych lekkich konstrukcjach, namiotach i przestrzeniach na wolnym powietrzu.

72 lata później globalna pandemia wirusa koronawirusa stanowi wyzwanie dla branży eventowej od początku 2020 r. Marzin – Krajobraz targowy zmieni się w wyniku kryzysu koronawirusowego, a takie tematy jak digitalizacja, bezpieczeństwo i ochrona będą miały kluczowy wpływ rola do odegrania. Jednak najważniejszym czynnikiem sukcesu branży targowej są osobiste spotkania - coś, co platformy Messe Frankfurt umożliwiają już od 780 lat. Zapotrzebowanie na spotkania twarzą w twarz jest dziś jeszcze większe niż wcześniej.

Źródło: Messe FrankfurtUdostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również