AutoExpert
Reklama
Reklama

Gama żarówek Narva do pojazdów ciężarowych

Preview
Narva
24.11.2017
Reklama
Reklama

Pojazdy ciężarowe pokonują w ciągu roku tysiące kilometrów. By mogły spełniać swoje zadania sprawnie i bezpiecznie, należy przyłożyć najwyższą wagę do ich wyposażenia i serwisowania. Warto pamiętać o odpowiednim, wydajnym oświetleniu.

Ciężarówka, jak każdy pojazd na drodze, musi być dobrze widoczna, aby nie stanowiła zagrożenia. Jakie warunki powinno spełniać jej oświetlenie? – Musi być przede wszystkim trwałe, z włączonymi światłami mijania jeździmy przecież cały rok, a tylko niewielka część floty ciężarowej w naszym kraju wyposażona jest w diodowe światła do jazdy dziennej – wylicza Piotr Wajszczyk, Dyrektor Sprzedaży na Europę Centralną w Lumileds Poland, do której należy marka Narva. – Musi być też solidne i niezawodne, bo pojazd ciężarowy pracuje praktycznie przez większą część doby – mówi Piotr Wajszczyk.

Reklama

Na rynku znajdziemy duży wybór żarówek 24 V przeznaczonych dla pojazdów ciężarowych i specjalnych. By jednak mieć pewność wysokiej jakości, najlepiej wybierać ofertę sprawdzonych producentów.

Narva to obecny na rynku od ponad 65 lat producent, którego wyroby spełniają wysokie normy regulacji ECE i ISO. Gama żarówek instalacji 24 V stworzonych z myślą o pojazdach ciężarowych obejmuje nie tylko żarówki oświetlenia głównego, ale także sygnalizacyjne i wewnętrzne oraz pełne zestawy zapasowe, jakie powinien posiadać każdy przewidujący kierowca.

By ułatwić wybór, żarówki oświetlenia głównego Narva podzielono na trzy kategorie: Standard, Heavy Duty i Rallye. Kategoria Standard zapewnia doskonałe oświetlenie drogi w każdych warunkach. Produkty Heavy Duty przeznaczono dla zastosowań wymagających mocniejszej konstrukcji i trwałości. Natomiast Rallye to najwyższej jakości żarówki asymetryczne z podwójnym żarnikiem osiowym. – Inaczej niż  w samochodach osobowych, w przypadku pojazdu ciężarowego żarówka narażona jest na silne drgania w zakresie od 80 do 1000 Hz. Żarnik wykonany z dwuskrętki, dzięki większej sztywności lepiej współpracuje z reflektorem, a jednocześnie jest bardziej odporny na wstrząsy i nie dochodzi do jego zerwania – tłumaczy Piotr Wajszczyk. Wszystkie kategorie oferują gamę różnych typów technicznych żarówek od H1 do H7 (wyjątkiem jest Rallye: od H1 do H4), a dodatkowo w kategorii Standard znajdziemy również żarówkę typu R2.

Reklama

W ofercie oświetlenia sygnalizacyjnego i wewnętrznego Narva występują żarówki różnego przeznaczenia: świateł stopu, oświetlenia festonowego, lamp pozycyjnych, małe żarówki halogenowe czy specjalne żarówki z plastikowymi obsadkami. Wszystkie produkty skonstruowano pod kątem maksymalnej odporności na uszkodzenia i wysokiej trwałości.

Narva poleca również zestawy żarówek zapasowych, w które powinni zaopatrzyć się wszyscy kierowcy ciężarówek. – W skład takiego zestawu wchodzą żarówki różnych typów i rozmiarów występujących w samochodzie ciężarowym, ale również niezmiernie przydatne, zapasowe bezpieczniki. Pamiętajmy, że zestawy zapasowych żarówek są zalecane w większości krajów Unii Europejskiej, a w niektórych – na przykład we Francji – nawet obowiązkowe – podsumowuje Piotr Wajszczyk.

Źródło: Informacja prasowa Narva

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama