GMV rozwija technologie dla pojazdów autonomicznych BMW

BMW GMV © BMW

Udostępnij:

GMV zostało wybrane do opracowania zaawansowanej, precyzyjnej i bezpiecznej technologii lokalizacyjnej dla nowej generacji pojazdów autonomicznych. Dzięki temu projektowi GMV staje się dostawcą rozwiązań lokalizacyjnych do pojazdów autonomicznych, bazujących na globalnych systemach nawigacji satelitarnej – obszarze, w którym firma ma szeroką wiedzę i udokumentowane doświadczenie.

Grupa technologiczna GMV podpisze kontrakt na opracowanie integralnego rozwiązania do precyzyjnej lokalizacji satelitarnej (GNSS) dla potrzeb nowej generacji pojazdów autonomicznych niemieckiego producenta samochodów BMW.Do prowadzenia pojazdów autonomicznych niezbędne są technologie i systemy, gwarantujące lokalizację o najwyższej precyzji, bezpieczeństwie i pewności. GMV stawia na rozwiązania bazujące na globalnych systemach nawigacji satelitarnej, w których wykazuje się obszernym doświadczeniem z sektora kosmicznego.

Rozwiązanie technologiczne, dostarczone przez GMV, zostanie po raz pierwszy wdrożone w pojazdach autonomicznych BMW i obejmie oprogramowanie lokalizacyjne, które oblicza pozycję pojazdu i inne wielkości przy użyciu zaawansowanych algorytmów, opracowanych przez GMV, w tym elementów już opatentowanych. Algorytmy te zostały specjalnie zmodyfikowane i dostosowane w celu spełnienia wymogów bezpieczeństwa BMW.

Opracowane oprogramowanie będzie jednocześnie spełniać restrykcyjne normy branży motoryzacyjnej i prezentować najwyższe standardy jakości dla software’u krytycznego.

Innym z kluczowych komponentów, dostarczonych przez GMV, jest usługa globalnych korekt nawigacji satelitarnej. Wykonywane one będą na bezpiecznej infrastrukturze przy użyciu danych, pozyskanych z globalnej sieci stacji pomiarowych, które firma rozmieści w ramach kontraktu.

– GMV przez wiele lat inwestowało w technologie GNSS, które są kluczowe w systemach jazdy autonomicznej. Dla naszej firmy ta umowa stanowi wyjątkową okazję do skapitalizowania całego tego wysiłku i dostarczenia przemysłowi motoryzacyjnemu produktu o doskonałych parametrach – mówi Miguel Ángel Martínez Olagüe, dyrektor generalny Inteligentnych Systemów Transportu GMV. Źródło: GMV

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również