AutoExpert
Reklama
Reklama

Goodyear EfficientGrip Cargo dla flot lekkich ciężarówek

Preview
Goodyear
26.10.2016
Reklama
Reklama

Następca opon dla lekkich ciężarówek Goodyear Cargo Marathon wydłuża przebiegi flot nawet o 10 tys. km, zwiększa efektywność paliwową i oferuje poprawioną przyczepność, szczególnie na mokrych nawierzchniach.

W odpowiedzi na wzrost znaczenia efektywności paliwowej i długości przebiegów dla kierowców indywidualnych i flotowych Goodyear, wprowadza na rynek opony EfficientGrip Cargo przeznaczone dla lekkich ciężarówek. Uzyskanie lepszych parametrów jest możliwe dzięki zastosowaniu nowej mieszanki krzemionkowej i poprawionej charakterystyki zużycia bieżnika. Nowy produkt jest już dostępny na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Reklama

Dłuższa jazda na jednym komplecie opon

Aby zaoferować dłuższe przebiegi, w oponie EfficientGrip Cargo wprowadzono dwie innowacje. Nowa mieszanka krzemionki w bieżniku zwiększa odporność opony na zużycie i poprawia trakcję na mokrych nawierzchniach. Zaprojektowany od nowa wzór bieżnika optymalizuje sztywność opony i sprawia, że ciśnienie w niej rozkłada się bardziej równomiernie, zapewniając tym samym lepszą styczność gumy z drogą. Dzięki tym zmianom floty mogą przejechać nawet 10 tys. kilometrów więcej3.

Reklama

Większa oszczędność paliwa

Dzięki zastosowaniu sztywniejszej mieszanki bazowej i dodaniu specjalnej warstwy chłodzącej, opona wytwarza mniej ciepła niż poprzedni model, co przekłada się na zmniejszenie oporów toczenia o 18%.

Opona EfficientGrip Cargo już teraz spełnia wytyczne unijnych przepisów, które wejdą w życie w listopadzie 2018 roku w zakresie europejskiej etykiety, szczególnie jeśli chodzi o poziom hałasu zewnętrznego, oporów toczenia i trakcji na mokrej nawierzchni.

Źródło: Goodyear

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama