Goodyear kończy kolejny udany sezon Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Samochodów Ciężarowych

goodyear samochod ciezarowy © Goodyear

Udostępnij:

Zawody w Jaramie w Hiszpanii zakończyły sezon zmagań zaliczanych do Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Samochodów Ciężarowych. Rywalizacja obejmowała osiem wymagających rund rozgrywanych na torach w całej Europie. Kluczową rolę odegrały w nich specjalnie zaprojektowane opony Goodyear Truck Racing, zapewniając najwyższą przyczepność w każdych warunkach.

Zwycięzcą sponsorowanych przez Goodyear Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Samochodów Ciężarowych 2019 został Jochen Hahn, który wywalczył ten tytuł w imponującym stylu już po raz szósty. Konkurując z aż trzema poprzednimi mistrzami, wygrał siedem z ośmiu rund serii, prowadząc 5,3-tonową ciężarówkę wyścigową Iveco Hahn Racing na oponach Goodyear, o mocy 1 180 koni mechanicznych.Jochen Hahn z Niemiec zakończył sezon z 370 punktami. Na drugim miejscu znalazł się hiszpański kierowca i były trzykrotny mistrz Europy Antonio Albacete z 268 punktami, a miejsce trzecie zajął Adam Lacko z Czech z dorobkiem 261 punktów, który wygrał serię w 2017 roku.

Zawodnicy ścigali się w specjalnie przygotowanych do tego samochodach ciężarowych, opartych na ciągnikach siodłowych 4 x 2, o średniej mocy 1200 KM i momencie obrotowym 5500 Nm. Co ciekawe, pojazdy te rozpędzają się od 0 do 100 km/h w 5 sekund i od 30 do 160 km/h w zaledwie 6 sekund.

Goodyear rozpoczął produkcję specjalnie opracowanych opon Truck Racing w 2004 r. i obecnie jest wyłącznym partnerem FIA w Mistrzostwach Europy w Wyścigach Samochodów Ciężarowych na następne dwa lata. Dzięki temu marka może zademonstrować innowacyjną pozycję lidera w dziedzinie opon ciężarowych i przetestować nowe technologie. Opony Truck Racing są wyposażone w specjalny wzór i mieszankę bieżnika, które zapewniają wymagane osiągi w trudnych i konkurencyjnych warunkach.Wspieranie Mistrzostw Europy w Wyścigach Samochodów Ciężarowych pozwala zademonstrować wyjątkowe osiągi naszych opon ciężarowych. Ogumienie wyścigowe Goodyear do samochodów ciężarowych, które opracowaliśmy dla tej serii, ma specjalny bieżnik wyścigowy, ale bazują na tych samych karkasach, z których codziennie korzystają tysiące samochodów ciężarowych na drogach Europy. Odporność opon na bardzo wysokie temperatury i siły oddziałujące w wyścigach ciężarówek świadczy o zaawansowanej wytrzymałości naszych karkasów – powiedział Maciej Szymański, dyrektor ds. marketingu opon użytkowych Goodyear w Europie.

Źródło: Goodyear

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również