AutoExpert
Reklama
Reklama

Goodyear współzałożycielem Kampusu Motoryzacyjnego

Preview
Goodyear
25.3.2016
Reklama
Reklama

Goodyear, wspólnie z rządem Luksemburga oraz firmą IEE, ogłosił plany stworzenia nowego Kampusu Motoryzacyjnego, dedykowanego innowacjom. Będzie to wyjątkowy ośrodek badawczo-rozwojowy, zapewniający najnowocześniejszą infrastrukturę firmom zajmującym się opracowywaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla branży motoryzacyjnej. 

- Powstanie Kampusu Motoryzacyjnego stworzy nowe możliwości biznesowe w ramach europejskiej branży motoryzacyjnej dla Goodyeara, firm partnerskich i Luksemburga. Jako współzałożyciel i jedna z pierwszych firm, które będą działać na terenie Kampusu, liczymy na współpracę z innymi innowacyjnymi firmami w zakresie projektowania, testowania i wdrażania nowych pomysłów - powiedział Jean-Claude Kihn, prezes Goodyeara w regionie EMEA.

Reklama

Podkreślił on, że innowacyjne rozwiązania są kluczowym elementem strategii Goodyeara. - Od wielu lat realizujemy na całym świecie ideę otwartych innowacji. Teraz będziemy ją rozwijać, współtworząc Kampus Motoryzacyjny. W ten sposób Goodyear będzie w dalszym ciągu odgrywał aktywną rolę w rozwoju gospodarki Luksemburga - dodaje Kihn.

Etienne Schneider, minister gospodarki Luksemburga, dodał, że Kampus Motoryzacyjny dostarczy profesjonalistom z branży motoryzacyjnej nowe narzędzia i infrastrukturę, dzięki którym będą w stanie utrzymać dynamikę rozwoju, a tym samym innowacyjność i konkurencyjność, na rynku, który nieustannie ewoluuje. Ośrodek, w którym zatrudnienie znajdzie 4000 osób, stanie się reprezentacyjną ‘witryną’ branży, za sprawą której Luksemburg będzie jeszcze atrakcyjniejszym wyborem dla firm motoryzacyjnych.

Reklama

Możliwość pracy w nowoczesnym środowisku Kampusu Motoryzacyjnego zwiększy wkład Goodyeara w rozwój rozwiązań dla mobilności i pomoże dostarczać zaawansowane produkty i usługi, które wyjdą na przeciw potrzebom klientów i konsumentów.

Goodyear ma silne związki z Luksemburgiem. W ciągu ostatnich 70 lat zaangażowanie firmy w tym kraju wzrosło z pojedynczego zakład produkcyjnego do trzech fabryk, toru testowego, laboratorium badawczego, centrum dystrybucji oraz globalnego centrum innowacji. W nowym obiekcie Goodyeara na terenie Kampusu zatrudnionych zostanie 1500 osób, w tym około 1000 naukowców, inżynierów i techników z centrum innowacji, jak również pracowników regionalnych i globalnych firmy, pracujących obecnie na terenie Luksemburga. Kampus będzie znajdować się w Bissen, w miejscu fabryki Goodyeara, w której wcześniej produkowano drutówkę. Teren ten zostanie sprzedany rządowi Luksemburga.

- Rola jednego z założycieli nowego Kampusu Motoryzacyjnego to logiczny kolejny krok w rozwoju firmy. Zgromadzenie wszystkich nieprodukcyjnych działów Goodyeara w jednym miejscu usprawni współpracę, zwiększy efektywność i ułatwi pracy jako jeden zespół. Nowy kampus będzie oferować najnowocześniejsze środowisko pracy, które zaspokoi aktualne i przyszłe potrzeby naszych pracowników oraz przyciągnie najlepsze kadry - komentuje Carlos Cipollitti, dyrektor generalny Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu.

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama