Grupa Lotos gratuluje Kajetanowi Kajetanowiczowi zdobycia tytułu Rajdowych Wicemistrzów Świata w kategorii WRC2

kajetanowicz grupa lotos © Grupa Lotos

Udostępnij:

Klienci, pracownicy i zarządzający Grupą Kapitałową LOTOS, serdecznie gratulują Kajetanowi Kajetanowiczowi i Maciejowi Szczepaniakowi zdobycia tytułu Rajdowych Wicemistrzów Świata w kategorii WRC2.

Na 7 rund Rajdowych Mistrzostw Świata 2019 załoga LOTOS Rally Team stawała na podium aż 6 razy, z czego raz zajęła pierwsze miejsce. Kajto i Maciek przejechali ponad 1840 kilometrów na 89 odcinkach specjalnych, z których 20 wygrali i aż 52 razy znaleźli się w pierwszej trójce. Tegoroczny sezon to 28 dni rywalizacji w rajdówce i blisko 40 dni testowych. Łącznie to prawie 21 godzin nieustannej, ekstremalnie szybkiej jazdy na czas, o której wyniku wielokrotnie decydowały ułamki sekund.Rajdy samochodowe to dla Grupy LOTOS naturalny kierunek sponsoringowy. Jesteśmy dumni, że Kajetan Kajetanowicz reprezentuje naszą markę. Drugie miejsce w Mistrzostwach WRC2 to dowód na talent, pracowitość i determinację załogi LOTOS Rally Team. Wsparcie Kajto to dla nas powód do dumy, a duet Kajetanowicz i Szczepaniak to także znak, że razem można więcej. Jeszcze raz gratulujemy i już teraz trzymamy kciuki za kolejny, rajdowy sezon – podkreśla Jarosław Wittstock, Wiceprezes Grupy LOTOS.

© Grupa LOTOS

Tegoroczny sezon Kajetanowicza i Szczepaniaka rozpoczął się od asfaltowego Rajdu Korsyki, rozgrywanego pod koniec marca. Kolejnym przystankiem na mapie była Ameryka Południowa i Rajd Argentyny. W połowie czerwca kawalkada Rajdowych Mistrzostw Świata przeniosła się na włoską wyspę Sardynia. Po krótkiej przerwie w kalendarzu nasz duet wrócił do zmagań na asfaltowe trasy Rajdu Niemiec. Już dwa tygodnie później załoga LOTOS Rally Team walczyła na trudnych odcinkach Rajdu Turcji. Na początku października Polacy wzięli udział jeszcze w Rajdzie Walii. Sezon zakończyli w słonecznej Katalonii. Ostatecznie zakończyli rywalizację na drugim miejscu.Źródło: Grupa Lotos

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również