HELLA wyposaża modele Mercedes-Benz

hella mercedes-benz © HELLA

Udostępnij:

Wraz z Daimler, HELLA z powodzeniem przeniosła technologię matrycy LED z segmentu luksusowego do segmentów samochodów kompaktowych i średniej wielkości. Oprócz innych produktów oświetleniowych komponenty elektroniczne HELLA są również zintegrowane z różnymi modelami.

Przednia część modeli Mercedes-Benz, która wywodzi się z modułowej platformy MFA (Multi-Factor Authentication), zapewnia prawdziwą atrakcyjność po prawej i lewej stronie – opcjonalne wprowadzenie reflektora LED MULTIBEAM. Współpracując z Daimler, HELLA była w stanie przenieść koncepcję reflektorów z technologią matrycową z segmentu luksusowego na segmenty kompaktowe i średniej wielkości. Należą do nich modele klasy A, B-Class, CLA, CLA Shooting Brake i GLA.Aby sprowadzić technologię do niższych segmentów, dokonano kilku drobnych zmian: każdy moduł reflektorów ma dwa moduły matrycowe z dziewięcioma diodami LED, aby zapewnić selektywne, pozbawione olśnienia światło drogowe. Każda dioda LED może być indywidualnie uruchamiana, aby zapewnić optymalne oświetlenie w milisekundach ─ w zależności od aktualnej sytuacji na drodze. Nadjeżdżające pojazdy, jak również pojazdy z przodu, mogą być dynamicznie pikselowane z wiązki światła, aby uniknąć oślepiania innych kierowców.

© HELLAModuły Bi-LED zapewniają jednorodne światło mijania i światło drogowe

Dwa moduły Bi-LED nadal zapewniają światło mijania i światło drogowe dla reflektora LED MULTIBEAM. Zamiast oddzielnych reflektorów dla świateł mijania i świateł drogowych wystarcza tylko jeden moduł projekcyjny z jednym źródłem światła (LED) z każdej strony pojazdu. Drugi reflektor uzupełnia oświetlenie mijania przy pomocy świateł drogowych przy przełączaniu reflektorów. W tym czasie nie są przenoszone żadne części mechaniczne. Smukła konstrukcja reflektora nadaje produktowi atrakcyjny wygląd, co dodatkowo podkreślają przewodniki świetlne HELLA. Te ostatnie zakładają dodatkowe funkcje do zapewniania świateł do jazdy dziennej, kierunkowskazów i świateł pozycyjnych, a także zapalają się, gdy kierowca zbliża się i opuszcza pojazd.

Reflektory montowane w modelach Mercedes-Benz są dostępne w wariancie MULTIBEAM, w wersji halogenowej i LED. Te technologie również pochodzą od HELLA. Firma oferuje również inne produkty do karoserii i oświetlenia wewnętrznego.

HELLA zapewnia system dostępu pojazdu bez kluczyka

Różne produkty elektroniczne trafiły również do modeli Mercedes-Benz. Na przykład breloki HELLA do całej platformy MFA. Pasywny system wejścia/wyjścia umożliwia również bez kluczykowe (pasywne) wejście ─ poprzez dotknięcie klamki drzwi bez naciskania przycisku na pilocie, jak również uruchomienie bez kluczyka (bez kluczykowe uruchamianie i ruszanie) za dotknięciem przycisku start/stop. W tym celu nadajnik ID komunikuje się bezprzewodowo z jednostką sterującą, aby upewnić się, że pojazd rozpoznaje zbliżającą się osobę, a pilot znajduje się wewnątrz pojazdu, gdy pojazd jest uruchamiany.

Źródło: HELLA

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również