Hengst przejmuje DELBAG – specjalistę w dziedzinie filtracji powietrza

© Hengst Filtration

Udostępnij:

Hengst Filtration, światowy specjalista w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań filtracyjnych, zawarł wiążącą umowę z FläktGroup, liderem rynku rozwiązań wentylacyjnych, o przejęciu przez Hengst firmy DELBAG. Powiązana umowa została podpisana we Frankfurcie w dniu 22 sierpnia 2018 r. Obie strony uzgodniły, że nie będą ujawniać jakichkolwiek szczegółów finansowych umowy.


Wzmocnienie pozycji rynkowej Hengst, jako eksperta w segmencie filtracji powietrza.

Założona w 1909 roku pod nazwą "Deutsche Luftfilter-Baugesellschaft" firma DELBAG jest jedną z najstarszych firm specjalizujących się w filtracji powietrza i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w tej branży. Członek grupy FläktGroup, DELBAG, ma swoją siedzibę w Herne (Westfalia) i zatrudnia prawie 150 pracowników w Niemczech, Francji, Czechach, Polsce i Austrii. W 2017 roku firma wygenerowała sprzedaż w wysokości 30 milionów euro.

DELBAG konstruuje, produkuje i sprzedaje filtry powietrza oraz systemy filtracji powietrza do zastosowań komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych. Mając na względzie wiele różnorodnych dziedzin takich, jak kontrola klimatu w budynku, przemysłowe procesy produkcyjne i zaopatrzenie medyczne, bogaty portfel produktów DELBAG doskonale uzupełnia ofertę produktów oferowanych przez Grupę Hengst. – Dodanie wysokowydajnych rozwiązań filtracyjnych wykonanych przez DELBAG jest dla nas kolejnym logicznym krokiem w rozszerzeniu działalności Hengst w branży filtrów powietrza – wyjaśnia Christopher Heine, CEO firmy Hengst SE – Cieszymy się, że dzięki temu przejęciu umacniamy pozycję rynkową Hengst, jako wiodącego dostawcy rozwiązań filtracyjnych. Z otwartymi ramionami witamy naszych nowych współpracowników w rodzinie Hengst.

Dyrektor generalny FläktGroup, dr Walter Rohregger dodaje – Cieszymy się, że udało nam się osiągnąć porozumienie z Hengst, dzięki czemu DELBAG dołączy do doświadczonej firmy, znanej na rynku rozwiązań filtracyjnych, co także pozwoli nam zmienić strukturę naszego portfela produktów tak, aby skupić się na kluczowych potrzebach klientów w głównych segmentach. Co ważne, FläktGroup będzie nadal pozyskiwać filtry z DELBAG, zapewniając kompletne rozwiązania dla klientów.

FläktGroup

FläktGroup jest liderem na europejskim rynku energooszczędnych rozwiązań technologii powietrza, dostarczając klientom najwyższe standardy jakości w celu poprawy komfortu, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Założona w październiku 2016 r. FläktGroup powstała w wyniku fuzji dwóch renomowanych firm: DencoHappel i Fläkt Woods. Spółka z siedzibą w Herne (Niemcy) osiągnęła w 2017r. przychody w wysokości około 700 milionów euro (pro forma) i zatrudnia około 3600 pracowników. Połączenie 14 zakładów produkcyjnych i ponad 50 przedstawicielstw w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Północnej i Korei Południowej, Singapurze i Indiach gwarantuje bliskość klientów i wysoką elastyczność. Początki dwóch firm – DencoHappel i Fläkt Woods – sięgają ponad 100 lat.
Więcej informacji: www.flaktgroup.com.

Hengst: światowy lider w dziedzinie filtracji

Firma Hengst SE dostarcza produkty, systemy oraz koncepcje dla wszystkich aspektów filtracji i zarządzania płynami - od opracowania po zaawansowane technologie. Firma jest partnerem rozwojowym i dostawcą OEM dla międzynarodowego przemysłu motoryzacyjnego. Najnowocześniejsze i niestandardowe koncepcje filtracji Hengst mają szerokie zastosowanie w wielu innych codziennych i niecodziennych produktach. Polegają na nich m.in. sektor rolniczy, marynarka wojenna, producenci sprzętu czyszczącego i narzędzi elektrycznych do użytku prywatnego lub profesjonalnego. Systemy filtracyjne opracowane przez Hengst można znaleźć w coraz większej liczbie urządzeń – od domowych odkurzaczy przez profesjonalne elektronarzędzia po nowoczesne roboty. Na całym świecie Hengst doceniany jest za wiedzę, jakość produktów i usług oraz orientację na klienta.

Stworzone w Münster: dla czystego środowiska

W 1958 roku Walter Hengst założył firmę Ing. Walter Hengst KG w Münster. W ten sposób stworzył on podstawy przedsiębiorstwa, którym dziś pod nazwą Hengst SE zarządza Jens Röttgering, jego wnuk z trzeciego pokolenia. Firma zatrudnia około 3000 pracowników w 16 lokalizacjach na całym świecie. Dzięki swoim produktom i usługom Hengst chroni ludzi, maszyny i systemy, oszczędza zasoby oraz poprawia warunki życia. Misja firmy brzmi: "Przewodzimy w filtracji, czyniąc naszą planetę czystszym miejscem". W Hengst odpowiedzialne zarządzanie oznacza również połączenie działalności międzynarodowego przedsiębiorstwa z metodami pracy typowymi dla  firm typu start-up. W rezultacie Hengst działa w atmosferze afirmatywnego podejmowania decyzji i opływowych struktur o wysokim poziomie innowacyjności, co czyni z nas najbardziej atrakcyjnego i skutecznego partnera na rynku.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.hengst.com.

 Źródło: Informacja prasowa Hengst Filtration

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategorii


#Rynek

HENGST DELBAG


aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również