Highway International dołącza do koncernu AVA QUALITY COOLING

© Highway

Udostępnij:

Highway International Sp. z o.o. dołącza do koncernu AVA Quality Cooling. Zmiana to pozwoli na rozszerzenie działania na nowych rynkach oraz stworzenie jednej, szerokiej oferty produktów do samochodów ciężarowych i osobowych.

Firma Highway International ogłosiła, że dobiegły końca rozmowy o dołączeniu do struktur koncernu AVA Quality Cooling. AVA jest wiodącym, międzynarodowym dystrybutorem części chłodzących i klimatyzacyjnych. Działa w 5 europejskich spółkach zależnych w Danii, Anglii, Francji, Austrii i Włoszech. Siedziba główna i magazyn centralny AVA znajduje się w Hilvarenbeek w Holandii, który w najlepszy możliwy sposób obsługuje klientów AVA Benelux i klientów eksportowych.


– Od początku dyskusji między AVA i Highway International obie strony były świadome i przekonane o ogromnych możliwościach tej współpracy. AVA z jednej strony z dużą siecią i spółkami zależnymi w różnych krajach oraz Highway International z ofertą produktów, która oznacza dla AVA otwarcie na nowy dla spółki rynek samochodów ciężarowych. Dzięki swojej lokalizacji w Polsce, Highway International, która w najbliższych miesiącach zostanie przemianowana na AVA CEE (Europa Środkowo-Wschodnia) otworzy drzwi do całego obszaru pełnej ofercie produktów AVA – powiedział Bogdan Szymanowski Prezes Highway International Sp. z o.o.

– Zespół Highway International dysponując ogromną wiedzą na temat niezależnego rynku części zamiennych w Europie Centralnej i Wschodniej oraz osiągając coroczne wzrost sprzedaży i udziałów rynkowych, jest gwarantem wysokiej wydajności, skutecznej ekspansji i zwiększenia konkurencyjności produktów z portfolio AVA Quality Cooling – dodał Bogdan Szymanowski.


TOP w kategorii
Od początku 2017 r. AVA jest częścią grupy Enterex International Limited, spółki notowanej na Taiwan Stock Exchange Taipei i jednego z największych na świecie producentów chłodnic i kondensatorów dla niezależnego, wtórnego rynku motoryzacyjnego (IAM) oraz dla producentów OEM o rocznych mocach produkcyjnych 5 mln sztuk.

Siedziba główna Enterex znajduje się na Tajwanie, a jego fabryki znajdują się w Chinach i Kambodży. Posiada również oddziały w Ameryce Północnej, a centrum sprzedaży i dystrybucji w Arlington w Teksasie oraz centrum badawczo-projektowe w Westbrook w stanie Connecticut. Z udziałem w rynku wynoszącym ponad 30%, Enterex można uznać za lidera na północnoamerykańskim rynku motoryzacyjnym.

AVA, z ponad 50-letnim doświadczeniem na rynku chłodzenia silników i klimatyzacji, może zaoferować najszerszy i najnowocześniejszy asortyment na rynku IAM. Oferuje swoim klientom produkty, które są w stanie zagwarantować całkowite pokrycie parku samochodowego. Zespół zarządzania produktami AVA, w połączeniu z fachową wiedzą fabryk Enterex jest gwarancją najwyższej jakości swoich produktów, również dzięki ciągłej kontroli jakości i zapleczu testowemu. Co więcej, comiesięczny rozwój nowych referencji może zagwarantować, że AVA będzie zawsze oferować najbardziej aktualną gamę produktów. Bogdan Szymanowski dotychczasowy Prezes i współzałożyciel firmy Highway International został nominowany Dyrektorem Zarządzającym AVA Group w Europie.

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również