Ho-sung Song mianowany Prezesem Kia Motors Corporation

ho-sung Song © Kia

Udostępnij:

Kia Motors Corporation ma nowego Prezesa. Na to stanowisko został mianowany Ho-sung Song, dotychczasowy szef Działu Operacji Globalnych.

Kia Motors Corporation ma nowego Prezesa. Na to stanowisko został mianowany Ho-sung Song, dotychczasowy szef Działu Operacji Globalnych.Jako Prezes Song będzie nadzorował realizację „Planu S”, czyli średnio- i długoterminowej strategii firmy, której celem jest stopniowe umacnianie się Kia Motors Corporation na pozycji lidera przemysłu motoryzacyjnego.

Ogromne doświadczenie Ho-sung Songa w wielu dziedzinach z branży motoryzacyjnej i wiedza na temat operacji zagranicznych mogą okazać się niezwykle pomocne w realizacji wyzwań, które niesie przyszłość, jak rozwój pojazdów elektrycznych i rozwiązań z dziedziny mobilności.

Przed objęciem stanowiska Prezesa, Song – ostatnio szef Działu Operacji Globalnych – odniósł sukces na wielu kierowniczych stanowiskach, jako np. Prezes Kia Motors Europe i szef Grupy Planowania Eksportu Kia Motors Corporation.

„Plan S” określa strategię marki Kia oraz przejście do produkcji pojazdów elektrycznych i autonomicznych zamiast samochodów z silnikiem spalinowym. Do końca 2025 r. marka będzie oferować pełną gamę aż 11 aut wyłącznie elektrycznych. Dzięki tym modelom Kia zamierza osiągnąć 6,6-procentowy udział w rynku pojazdów elektrycznych na świecie (z wyłączeniem Chin) i jednocześnie zwiększyć do 25% udział samochodów przyjaznych środowisku w swojej globalnej sprzedaży.

Dotychczasowy Prezes – Han-woo Park – będzie pełnił rolę doradczą i nadal będzie wspierać przedsiębiorstwo swoim wieloletnim doświadczeniem.Źródło: Kia

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również