Innowacje Valeo w centrum trzech rewolucyjnych trendów zmieniających branżę transportową

© Valeo

Udostępnij:

Valeo prezentuje najświeższe innowacje produktowe podczas 67. edycji Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA (IAA CV 2018) w Hanowerze. To rozwiązania znajdujące się w centrum trzech rewolucyjnych trendów, które zmieniają obecnie świat transportu: elektryfikacji, pojazdów autonomicznych i mobilności cyfrowej.Technologie opracowane przez Valeo, takie jak innowacyjne i ekonomiczne systemy elektryczne 48 V i klimatyzatory do autobusów i autokarów, umożliwiają zmniejszenie emisji CO2 przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji pojazdu.

W przypadku rozwiązań przeznaczonych do pojazdów autonomicznych, Valeo dostosowuje swoje nowoczesne technologie do potrzeb wszystkich zainteresowanych tematem podmiotów z branży transportowej. Jednym z przykładów, prezentowanym w Hanowerze jest rozwiązanie Solid State LiDAR, umożliwiające automatyzację zadań związanych z prowadzeniem samochodów ciężarowych.

Valeo przedstawia także systemy bezpieczeństwa pokładowego, w tym Valeo Driver Monitoring, które mogą identyfikować kierowcę, monitorować koncentrację i szybko zapewniać właściwą kontrolę nad pojazdem, w momencie przejścia z trybu automatycznego do ręcznego.

Ponieważ współdzielenie pojazdów jest już powszechną praktyką w sektorze transportu drogowego, Valeo prezentuje także unikalne rozwiązanie cyfrowe, oparte na systemie wirtualnego, inteligentnego klucza (Valeo InBlue®). Czyni ono udostępnianie jeszcze łatwiejszym i zapewnia niespotykany dotąd poziom bezpieczeństwa.


TOP w kategorii
Źródło: Informacja prasowa Valeo

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również