Innowacyjny sposób pozbycia się martwych punktów w samochodzie

technologia redukcji martwego punktu © Paul Gassler

Udostępnij:

Najwięksi producenci samochodów pracują nad autonomicznymi systemami jazdy, podczas gdy wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia w kwestii bezpieczeństwa samochodów, którymi ludzie poruszają się aktualnie. Udowodniła to pewna nastolatka, wygrywając konkurs Broadcom MASTERS, dzięki swojemu wynalazkowi, który w prosty, ale innowacyjny sposób eliminuje z samochodu martwe punkty, co może znacznie poprawić bezpieczeństwo jazdy.

Alaina Gassler, 14-letnia zwyciężczyni konkursu zaprojektowała wynalazek, dzięki któremu martwe punkty w samochodzie przestały być problemem. Otóż sprawiła ona za pomocą kamery, projektora i materiałów z drukarki 3D, że martwe punkty stały się "prześwitujące". Przestrzeń tych newralgicznych miejsc w samochodzie została wykorzystana do wyświetlenia na nich obrazu, którego kierowca normalnie nie ma szansy zobaczyć. Działanie systemu w praktyce można zobaczyć poniżej:Dziewczynka zamontowała na zewnątrz kamerę, która rejestruje obraz i następnie wysyła do projektora wszystko, co widzi. W ten sposób na słupku A w samochodzie wyświetla się widok tego, co się za nim znajduje, więc kierowca może cieszyć się w pełni transparentnym widokiem podczas jazdy.

Początkowo jednak to właśnie jedynie kierowca mógł cieszyć się z wynalazku, ponieważ okazało się, że widziane z boku migotanie projektora sprawiało, że pasażerowie odczuwali dyskomfort i bolała ich głowa. Alaina rozwiązała ten problem, drukując odblaskową tkaninę, dzięki której światło projektora jest odbijane tylko w jego kierunku. W ten sposób kierowca widzi czysty obraz, a pasażerowie tylko kawałek czarnego materiału.Źródło: Maschable

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również