Inter Cars i Castrol zacieśniają współpracę

inter cars i castrol © Inter Cars

Udostępnij:

Inter Cars, importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych w Europie Środkowo-Wschodniej, zacieśnia współpracę z marką Castrol, liderem w zakresie produkcji środków smarnych na świecie. Jest to kolejna wspólna inicjatywa obu firm ogłoszona w ostatnim czasie. 

Podpisanie umowy z Castrolem to bardzo dobra wiadomość, zarówno dla Inter Cars, jak również dla naszych klientów w całej Europie. Dla mnie ma to także wymiar osobisty, ponieważ z Castrolem jestem związany od czasów, kiedy ścigałem się w rajdach. Ich logo było obecne na moim samochodzie, tak więc spina się tutaj fantastyczna klamra, zwieńczająca nasze wieloletnie partnerstwo – mówi Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars.Umowa o współpracy obu firm została podpisana przy okazji ogłoszenia planów sieci Q Service Castrol, którą obie marki zaprezentowały podczas wspólnej konferencji prasowej w Warszawie. Na mocy podpisanego porozumienia kooperacja obu podmiotów rozszerza się teraz na wybrane kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w których Grupa Inter Cars prowadzi działalność. Castrol, jako strategiczny dostawca, będzie mógł liczyć na dystrybucję wszystkich swoich olejów do sieci Inter Cars, w skład której wchodzi ponad 500 filii rozmieszczonych w 16 krajach.

Umowa międzynarodowa pomiędzy Inter Cars i Castrol to usankcjonowanie partnerstwa strategicznego na poziomie Grupy Kapitałowej Inter Cars. Jest to rezultat wieloletniej współpracy pomiędzy naszymi firmami. Porozumienie to dotyczy dalszego rozwoju na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni, a jego beneficjentami będą klienci Inter Cars w całej Europie – dodaje Wojciech Twaróg, Członek Zarządu Inter Cars.

Co ważne, Inter Cars posiada 9 HUB-ów – 3 w Polsce i 6 w pozostałych częściach Europy. Ostatni z nich powstał w stolicy Bułgarii – Sofii i działalność dystrybucyjną rozpoczął z początkiem października 2018 r. Tak rozbudowana sieć sprzedaży oraz możliwości logistyczne Grupy Kapitałowej Inter Cars przełożą się na efektywność dostaw, docierając szybko i skutecznie na lokalne rynki w poszczególnych krajach.

Castrol to jeden z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Firma dostarcza oleje silnikowe dostosowane niemal do każdego rodzaju pojazdów, a zaawansowane rozwiązania stosowane w olejach Castrol tworzone są w centrach technologicznych na całym świecie. Castrol ściśle współpracuje z producentami samochodów, warsztatami niezależnymi i autoryzowanymi oraz bardzo mocno wspiera motorsport.

Umowa podpisana przez Inter Cars i Castrol jest zwieńczeniem wieloletniej, wzorowej współpracy w zakresie dystrybucji środków smarnych w Polsce. Doskonałe relacje łączące obie firmy, pozwalają nam na intensyfikację wspólnych działań, wdrażanie nowych projektów i osiąganie synergii w biznesie. Ekspansja Inter Cars na rynku europejskim wpisuje się w strategię rozwoju Castrol w zakresie współpracy z warsztatami niezależnymi w Regionie i otwiera nowe możliwości w obszarze logistyki i budowania nowoczesnej sieci sprzedaży w Europie – Piotr Sokołowski, Dyrektor Sprzedaży Castrol w Europie Centralnej i Wschodniej.W imieniu Inter Cars umowę o współpracy międzynarodowej podpisali Maciej Oleksowicz i Wojciech Twaróg. Z ramienia Castrol swój podpis złożyli Heike van de Kerkhof, Piotr Sokołowski oraz Leszek Radzikowski.

Źródło: Inter Cars

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również