Inter Cars i Total razem w Europie

© Inter Cars

Udostępnij:

Total Lubrifiants, wiodący gracz na światowym rynku środków smarnych ogłasza europejską, strategiczną współpracę z Grupą Kapitałową Inter Cars, największym importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Współpraca obu firm rozpoczęta w Polsce rozszerza się teraz na wybrane inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w których Grupa Inter Cars, prowadzi działalność i pozwoli firmie Total, jako strategicznemu dostawcy, na dystrybucję wszystkich swoich olejów silnikowych do sieci Inter Cars, w skład której wchodzi ponad 500 filii rozmieszczonych w 16 krajach. Warto również podkreślić, że w Polsce Inter Cars posiada 5 HUB-ów, w Europie 6. Ostatni z nich powstał w stolicy Bułgarii – Sofii i działalność dystrybucyjna rozpoczął z początkiem października 2018 r. Tak rozbudowana sieć sprzedaży oraz możliwości logistyczne Grupy Kapitałowej Inter Cars przełożą się na efektywność dostaw docierając szybko i skutecznie na lokalne rynki poszczególnych krajów.– Podpisanie tej umowy jest uhonorowaniem naszej dotychczasowej i owocnej współpracy. To swego rodzaju symbol, którym jasno dajemy sobie do zrozumienia, że wspólnie chcemy rozwijać się dalej na rynkach, na których obecny jest Inter Cars. To oczywiście będzie miało przełożenie na satysfakcję naszych klientów, którzy mogą spodziewać się jeszcze lepszej dostępności produktów – mówi Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA.

Z drugiej strony Inter Cars korzysta z 45-letniego doświadczenia firmy Total i wzmacnia swoją ofertę produktami najwyższej jakości, takimi jak TOTAL QUARTZ. Jest to linia najlepszych olejów silnikowych na rynku, pokrywająca niemal w całości europejski park samochodowy i posiadająca specjalną formułę, chroniącą silnik przed mechanicznym zużyciem.

– To prawdziwa przyjemność widzieć, że umowa podpisana w 2015 roku pomiędzy Total Polska i Inter Cars otwiera nowe możliwości na poziomie europejskim. Nasze firmy podzielają wspólne wartości, którymi są otwartość i bliskość względem każdego klienta, dlatego z niecierpliwością czekam na efekty naszego partnerstwa – mówi Benoît Pimont, dyrektor generalny Total Polska.

– Od teraz nasza współpraca wkracza na nową płaszczyznę. Wierzymy, że dzięki nawiązanemu porozumieniu, klienci Inter Cars będą mogli liczyć na jeszcze lepszą dystrybucję i dostępność towarów marki Total. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości korzyści będą się mnożyć i przyczynią się do wzrostu świadomości obu marek – dodał Wojciech Twaróg, Członek Zarządu Inter Cars SA.Źródło: Informacja prasowa Inter Cars

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również