Jak obecna sytuacja rynkowa wpływa na sektor części zamiennych?

Auto Partner, warsztat samochodowy © Auto Partner

Udostępnij:

O perspektywach rozwoju rynku części zamiennych, zwłaszcza w kontekście najważniejszych trendów, jakie obecnie obserwujemy w branży motoryzacyjnej, opowiada Piotra Janty, członek zarządu Auto Partner SA.

W bieżącym roku spodziewamy się utrzymania pozytywnych tendencji rynkowych i umacniania pozycji sektora automotive w Europie. Dobre otoczenie rynkowe w Polsce, stopniowo rosnące dochody Polaków, rekordowo niskie bezrobocie sprzyjają naszej branży. Rosnąca siła nabywcza i coraz większe zakupy firm przekładają się na wzrost liczby rejestrowanych samochodów.Dodatkowo pozytywny wpływ na sprzedaż aut i tym samym części samochodowych mogą mieć zapowiadane przez rząd propozycje fiskalne, w tym rozszerzenie programu 500+. Widzimy także wyzwania stojące przed branżą, od blisko 2 lat podobne, czyli przede wszystkim deficyt siły roboczej i zmiany cen paliw.

Pojazdy z napędami hybrydowymi i elektrycznymi, choć liczba ich rejestracji dynamicznie rośnie, wciąż stanowią niewielki udział w łącznej sprzedaży samochodów na rynku europejskim. Duża część naszej oferty to produkty wykorzystywane również w pojazdach o alternatywnych napędach. Stale obserwujemy rynek, trendy, również argumenty za i przeciw hybrydom czy „elektrykom”. Dostosowujemy się do potrzeb klientów. Samochody z silnikami spalinowymi, jeszcze długo będą stanowiły zdecydowaną większość na polskich drogach.


TOP w kategorii
Grupa Auto Partner eksportuje części samochodowe do kilkunastu krajów europejskich. Wielka Brytania nie jest naszym rynkiem sprzedaży, więc ewentualny Brexit nie wpłynie bezpośrednio na naszą działalność.

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również