Jak pozbyć się kuny spod maski samochodu

odstraszacz kun pod maską samochodu © Norbert Schaub GmbH

Udostępnij:

W Polsce sporym problemem są kuny, które gnieżdżą się pod maskami samochodów. Nie dość, że zostawiają na silniku resztki pożywienia, mogą zniszczyć podbitkę i wygłuszenie przestrzeni silnikowej. Potrafią też spowodować uszkodzenia znacznie bardziej niebezpieczne i kosztowne.

Logo akcji testowania urządzeń odstraszających kunyPrzegryzione przewody elektryczne czy paliwowe oraz uszkodzone przewody płynu chłodniczego to tylko niektóre z uszkodzeń, spowodowanych aktywnością kun w przestrzeni silnikowej. Wzorem akcji przeprowadzonej na początku zeszłego roku producent urządzeń STOP&GO, które mają odstraszać te niesforne gryzonie, zorganizował bezpłatny test tego sprzętu. W imieniu producenta zapraszamy do udziału w nim użytkowników samochodów, którzy mają problem z nieproszonymi gośćmi pod maską.Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w teście urządzeń odstraszających kuny?

Wystarczy napisać e-mail do organizatora i opisać swój problem z gryzoniem w samochodzie. W samochodach uczestników, którzy zostaną wytypowani do udziału w teście bezpłatnie zostaną zamontowane urządzenia odstraszające kuny.
Do testów przeznaczono następujące urządzenia marki STOP&GO:

  • odstraszacz ultradźwiękowy 4B (na baterie) – 2 szt.,
  • odstraszacz ultradźwiękowy STANDARD – 2 szt.,
  • odstraszacz wysokonapięciowy 7 PLUS-MINUS SKT – 2 szt.

Osoby do udziału w teście wybierze organizator akcji, a urządzenia zostaną bezpłatnie zamontowane na początku czerwca we (współpracującym z organizatorem) warsztacie „ARDA” przy ul. Przemkowskiej 20 we Wrocławiu. Personel warsztatu został przeszkolony w zakresie montażu urządzeń odstraszających kuny.

Warunkiem wzięcia udziału w teście są:

  • opisanie historii związanej z walką z kuną w samochodzie,
  • zgoda na publikację wizerunku na łamach „autoEXPERTA” oraz w filmie umieszczonym po akcji na kanałach YouTube naszego czasopisma i producenta odstraszaczy STOP&GO.

Podczas montażu urządzenia zostanie także nagrane wideo, które posłuży do stworzenia filmu reklamowego produktów odstraszających kuny. Po 3 miesiącach od instalacji urządzenia osoby, w których samochodach zostaną one zamontowane, będą poproszone o opinię na temat skuteczności działania tych produktów. Publikacja podsumowania wraz z opiniami użytkowników planowana jest w numerze 9/2021 „autoEXPERTA”.

Zainteresowanych wzięciem udziału w teście odstraszaczy kun prosimy o kontakt z organizatorem: radoslaw.rokosz@stop-go.de

Udostępnij:

DrukujArtykuł ten ukazał się w czasopiśmie


aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również