Jenox EFB z pierwszym laurem

© Jenox Akumulatory

Udostępnij:

Akumulator Jenox EFB, który firma Jenox Akumulatory w ubiegłym roku wprowadziła do swojej oferty, uhonorowany został Tytanowym HITem w konkursie Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów. Wyróżnienie to przyznano w kategorii Produkt Roku.

Konkurs Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów ma już wieloletnią tradycję, jego początki sięgają bowiem połowy lat 90. minionego wieku. Do kolejnej edycji zgłoszono w siedmiu kategoriach przeszło 330 podmiotów, z czego zaledwie 80 zostało zakwalifikowanych przez kapitułę jako te, które spełniają wymogi regulaminowe. Wśród wyróżnionych najwyższym laurem w Wielkopolsce znalazły się tylko dwa podmioty. Jednym z nich była właśnie chodzieska fabryka akumulatorów – Każde wyróżnienie dla naszych produktów to zawsze duży zaszczyt i motywacja do wytężonej pracy nad wdrożeniem kolejnych nowoczesnych akumulatorów. Cieszymy się, że Jenox EFB został przez kapitułę konkursową wyróżniony właśnie w kategorii Produkt Roku. Liczymy że po Tytanowym Hicie, akumulator EFB szybko zaskarbi sobie przychylność użytkowników aut z systemem start-stop i stanie się HITem wśród naszych klientów – mówi Ryszard Wasyłyk, Dyrektor Rynku Krajowego w firmie Jenox Akumulatory.Jenox EFB To produkt stworzony z myślą o nowoczesnych pojazdach klasy średniej i wyższej, które wyposażone zostały w system start-stop. Znajdujący się w ofercie chodzieskiej fabryki akumulator przeznaczony jest do samochodów z częstymi rozruchami oraz dużą liczbą odbiorników prądu. To, co charakteryzuje akumulator Jenox EFB, to bardzo dobra zdolność przyjmowania ładunku w ciągu całego okresu eksploatacji. Zostało to osiągnięte dzięki użyciu dodatków węglowych oraz elektrod zbudowanych w oparciu o stopy wapniowo-cynowe. W akumulatorze Jenox EFB zastosowana została również membrana poliestrowa, która zapobiega degradacji masy czynnej, co z kolei przekłada się na dużą trwałość w pracy cyklicznej w porównaniu do konwencjonalnych akumulatorów.

Oprócz wyróżnionego w konkursie akumulatora Jenox EFB producent ma w swojej ofercie jeszcze pięć innych serii produktów, wśród nich Jenox Classic i Gold przeznaczone do aut osobowych, seria Hobby stworzona z myślą o sprzęcie rekreacyjnym oraz przeznaczone do aut ciężarowych i specjalistycznych serie Jenox SHD i Jenox SVR. Ponadto w ubiegłym roku firma wprowadziła do oferty akumulator Jenox SRP, zaprojektowany z myślą o transporcie publicznym.

Jenox Akumulatory to firma z 30-letnią tradycją w produkcji akumulatorów kwasowo-ołowiowych. W tym roku zakład obchodzi jubileusz swojej działalności. Chodzieska fabryka zatrudnia przeszło 160 osób i jest jednym z czołowych polskich producentów baterii samochodowych, wytwarzając blisko milion akumulatorów rocznie. Produkty sygnowane logo Jenox Akumulatory dostępne są w ok. 900 punktach na terenie całego kraju oraz w większości państw europejskich.Źródło: Jenox Akumulatory

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również