Jest szansa na tańsze CNG i LNG

© Gerard Bartłomiejczyk

Udostępnij:

Znowelizowana ustawa o podatku akcyzowym została przyjęta przez Senat. To teoretycznie dobra wiadomość dla kierowców, a znacznie lepsza dla samorządów. Oznacza ona bowiem, że mogą stanieć ceny gazu ziemnego CNG i LNG, o ile będą one wykorzystywane do napędu pojazdów z silnikami spalinowymi.


Rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, a także Prawa celnego zakłada wprowadzenie kolejnego ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej, tym razem związanego z podatkiem akcyzowym. Nowelizacja ta ma przyczynić się do zmniejszenia obciążeń administracyjnych dla przedsiębiorców, ograniczyć ponoszone przez nich koszty oraz przyspieszyć ich obsługę przez organy podatkowe.


TOP w kategorii


#Prawo i zarządzanie

CNG LNG gaz ziemny ceny paliw podatkiZmiany dotyczące zerowego podatku akcyzowego na gaz ziemny CNG (sprężony) i LNG (skroplony), o ile jest przeznaczony do napędu silników spalinowych, mają również być elementem walki o czystsze powietrze w miastach. Dla samorządów będzie to z pewnością ważny argument, by stawiać także na komunikację publiczną opartą o autobusy napędzane CNG i LNG.

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również