Johnson Controls Akumulatory wyróżnione wśród Diamentów Forbesa i zmienia nazwę

diamenty Forbesa, clarios © Clarios

Udostępnij:

W kwietniu tego roku w Katowicach odbyła się gala wręczenia nagród przyznawanych na podstawie zestawienia opracowanego przez firmę Bisnode Polska i miesięcznika „Forbes”. 

W zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się firm nie zabrakło Johnson Controls Akumulatory. Zestawienie takie przygotowane zostało już po raz 12., a wśród laureatów znalazły się przedsiębiorstwa, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Laureaci zostali podzieleni na trzy grupy w zależności od przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym. Johnson Controls wyróżniono w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln złotych w województwie śląskim.Firma już po raz trzeci została nagrodzona przez redakcję miesięcznika Forbes. Wyróżnieniem tym Johnson Controls potwierdza, że systematyczność oraz nieustanne udoskonalanie oferty produktowej i usług są niezbędne w budowaniu wiarygodności oraz zaufania zarówno wśród partnerów, jak i klientów.

Nowa nazwa firmy

Tuż po sukcesie odniesionym w ramach plebiscytu organizowanego przez Forbesa, firma Johnson Controls i jej dział Power Solutions zostaje nowym podmiotem i rozpoczyna działalność jako Clarios. Clarios został nabyty przez Brookfield Business Partners i działa jako globalna spółka specjalizująca się w przechowywaniu energii, generująca ponad 8 mld dol. Przychodów, zatrudniająca ponad 16 000 pracowników, dysponująca 56 zakładami na całym świecie i mająca 130 lat doświadczenia. Firma zachowa swoje globalne zasoby produkcyjne i operacyjne, w tym korporacyjną centralę w Glendale w stanie Wisconsin.

Wizją Clarios jest przyspieszanie postępu poprzez tworzenie najbardziej inteligentnych rozwiązań do przechowywania energii z korzyścią dla ludzi, firm i planety. Jako globalny lider, którego produkty są używane w praktycznie wszystkich rodzajach pojazdów, od konwencjonalnych do w pełni elektrycznych, będziemy mogli wykorzystać trendy rynkowe, w tym przejście na pojazdy elektryczne i autonomiczne, które wzmacnia kluczową rolę baterii i zwiększa zapotrzebowanie na bardziej zaawansowane akumulatory. Jako spółka należąca do Brookfield, odniesiemy większe korzyści z tych narastających trendów i będziemy mogli działać z większym skupieniem i efektywnością – powiedział Joe Walicki, prezes Clarios.

Źródło: Clarios

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również