Kalendarz Standox 2019: wyjątkowe auta, wyjątkowy charakter

© Standox

Udostępnij:

Dla wielu właścicieli samochód to coś znacznie więcej niż tylko środek transportu. Często jest on odzwierciedleniem ich charakteru i stylu życia. To właśnie takie emocje stanowiły punkt wyjścia dla corocznego kalendarza Standox zatytułowanego Cars & Characters (samochody i charaktery). Fotografowi udało się uchwycić nie tylko charakter samochodów, lecz także osób na co dzień siedzących za kierownicą.

Holenderskie studio fotograficzne Van der Vaart od 35 lat specjalizuje się w motoryzacji. Mercedes, BMW, Hyundai, Renault, Tesla, Volvo – trudno o znaną markę, której auta nie stawały przed obiektywami studia. Nowy kalendarz Standox – Cars & Characters (samochody i charaktery) – prezentuje każdy z samochodów w typowej dla ich właścicieli sytuacji. Dodatkowo, każdego z kierowców łączy z autem coś wyjątkowego, a pełne emocji kompozycje ilustrują dumę właścicieli z ich samochodów oraz ogromną pasję. Kalendarz daje także wgląd w charakter osoby siedzącej za kierownicą.Ciężka praca, niezłomna siła to motto pasjonata i rolnika z karty styczniowej. Nic dziwnego, że Mercedes W123 jest powodem jego dumy i radości. „Beczka” jest zresztą do dziś uznawana za auto niemal niezniszczalne.

W lipcu nie ma wątpliwości, że życie jest piękne, czyli la vita e bella, jak mawiają włosi. Zdjęcie z tego miesiąca doskonale odzwierciedla styl właściciela – włoską elegancję. Na bajkowej nadmorskiej drodze kierowca może wykorzystać wszystkie możliwości przepięknej Alfy Romeo 4C, która idealnie pasuje do tej scenerii.

Październik poświęcony został amerykańskiemu stylowi życia i jego dwóm niezwykle ważnym elementom. W tle widzimy typowy nowojorski ceglany budynek z graffiti. Na głównym planie widnieje ubrany na czarno właściciel, w czarnych butach motocyklisty i z tatuażami na ramionach oraz jego Ford Model B z 1932 r. przerobiony na hot roda. Jego życiowe motto: życie to cudowna jazda należy interpretować zarówno dosłownie, jak i w przenośni.  

Od 30 lat Standox zleca znanym fotografom stworzenie ściennego kalendarza. Nie jest on dostępny w sprzedaży, a wysyłany jedynie do klientów i przyjaciół niemieckiej marki. Wybrane zdjęcia, np. hot roda, można pobrać w formie tapety ze strony: www.standox.pl/characters.Źródło: Informacja prasowa Standox

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również