Kamera Axis do identyfikacji tablic rejestracyjnych

axis Q1700-LE © Axis

Udostępnij:

Axis Communications przedstawia kamerę zaprojektowaną do rejestrowania wyraźnego i ostrego obrazu tablic rejestracyjnych pojazdów jadących z prędkością nawet 130km/h.

Kamera AXIS Q1700-LE zapewnia rozdzielczość umożliwiającą rozpoznawanie tablic rejestracyjnych samochodów przemieszczających się po jednym pasie ruchu znajdujących się w odległości do 100 m w ciągu dnia i do 50 m w warunkach nocnych. Uzyskanie zdjęć nocnych z odległości do 100 m jest możliwe dzięki zastosowaniu oświetlacza AXIS T90D20 IR – LED dostępnego jako wyposażenie dodatkowe.Urządzenie jest kompatybilne z oprogramowaniem AXIS Camera Station i może być stosowane w analityce opartej na serwerach i w analityce Edge od większości dostawców na rynku. Umożliwia to dalszą analizę zapisanego lub przekazywanego w czasie rzeczywistym materiału wideo.

Trwała i odporna na czynniki atmosferyczne kamera jest wyposażona w rozbudowaną osłonę pogodową o klasie szczelności IP66, spełniającą normy NEMA 4X i IK10. Zapewnia także ochronę przed wiatrem o sile do 60 m/s. Ponadto szaro-czarna obudowa i osłona kamuflują obecność kamer w ruchu drogowym.

Podstawowe funkcje kamery to:

• wysoka jakość zdjęć tablic rejestracyjnych zarówno w dzień, jak i w nocy
• możliwość rejestrowania wyraźnego obrazu pojazdów poruszających się z prędkością do 130 km/h
• zasięg do 100 m
• otwarte oprogramowanie – współpracuje z aplikacjami różnych dostawców
• odporność na trudne warunki atmosferyczne

Dla zapewnienia łatwej konfiguracji i optymalnej pracy kamery, urządzenie zawiera wbudowanego asystenta zdjęć tablic rejestracyjnych, który automatycznie dopasowuje ustawienia zdjęć bazując na wysokości, odległości od pojazdu i jego prognozowanej prędkości pojazdu. Rozwiązanie umożliwia również łatwe dodanie kolejnych urządzeń do obserwacji następnych pasów ruchu, jeśli zajdzie taka potrzeba.Źródło: Axis

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również