AutoExpert
Reklama
Reklama

Kia Sportage na pierwszych oficjalnych zdjęciach

Preview
Kia
27.8.2015
Reklama
Reklama

Kia opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia modelu Sportage czwartej generacji, który zadebiutuje we Frankfurcie.

Największą zmianą w stylizacji karoserii jest nowe „oblicze” samochodu, w którym światła główne nie są już zintegrowane z atrapą chłodnicy, a rozciągają się ku tyłowi wzdłuż ostrych przetłoczeń pokrywy silnika i wyraźnie zaznaczonych nadkoli. Charakterystyczny dla nowych Kia grill w kształcie „tygrysiego nosa” został poszerzony i osadzony niżej niż do tej pory.

Reklama

Nowa Kia Sportage przyciąga wzrok usportowioną i pochyloną do tyłu sylwetką, dobrze znaną z modelu trzeciej generacji, z lekko opadającą ku tyłowi linią dachu, większym zwisem przednim, krótszym zwisem tylnym oraz wydłużonym rozstawem osi.

W części tylnej, zarówno poziome elementy stylistyczne jak i przetłoczenia nie tylko podkreślają szerokość tego kompaktowego SUV-a, lecz także nadają mu bardziej stabilnego wyglądu. Wzorem koncepcyjnej Kia Provo 2013, smukłe lampy tylne łączy poprzeczna listwa ozdobna, a kierunkowskazy i światła cofania zostały rozdzielone oraz przeniesione nieco niżej, by dodać wizualnie masy i stabilności tylnej części auta.

Reklama

Stylizacja nowej Kia jest dziełem europejskiego studia designu Kia we Frankfurcie we współpracy z centralą w koreańskim Namyang i atelier projektowym Irvine w Kalifornii. Auto pojawi się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku.

Źródło: Kia, Mototarget.pl

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama