Kolejne wyzwania w Dacii Duster ELF Cup

dacia duster, elf cup © Dacia

Udostępnij:

W drugi weekend czerwca rozpoczyna się III edycja Dacia DusterELF Cup. Podobnie jak poprzednio Partnerem Tytularnym tego pucharu została marka ELF.Amatorzy w profesjonalnym sporcie

Dacia Duster ELF Cup to lokalna inicjatywa skierowana do amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił w profesjonalnym motorsporcie. Organizatorzy postawili na niezwykle wymagający, ale też zapewniający niebywałe wrażenia cykl cross-country. Od samego początku rywalizacje te włączone są do Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Nowością w tym sezonie jest zaliczenie części punktów do Pucharu Świata FIA Cross-Country.

Przed wyzwaniami stoją nie tylko kierowcy i piloci, ale też inżynierowie i mechanicy modyfikujący cywilne Dacie Duster do specyfikacji wyczynowej S2. Obejmują one podstawowe elementy, jak silnik, skrzynia biegów, układ przeniesienia napędu czy chłodzenia. Przy takich projektach niezbędna jest współpraca z doświadczonym producentem olejów silnikowych, przekładniowych i środków eksploatacyjnych.

- Marka ELF od dawna angażuje się w sporty motorowe, od jednośladów i quadów, poprzez samochody rajdowe i wyścigowe, po pojazdy ciężarowe. Zdobyte w ten sposób doświadczenia pozwalają nam na opracowanie najwyższej jakości produktów, które wprowadzamy na rynek detaliczny. Takie działania procentują w postaci zaufania do naszych produktów tak mechaników, jak i kierowców. Świadczy o tym rosnąca sprzedaż, której dynamika zauważalna jest od rozpoczęcia współpracy w ramach Dacia Duster ELF Cup - mówi Ewa Kalinowska, Dyrektor Marketingu i Badań Rynkowych w Total Polska.Odpowiednie przygotowanie pojazdów

Overlimit, firma zajmująca się przygotowaniem Dacii Duster do sezonu pucharowego, korzysta z bogatych doświadczeń Krzysztofa Hołowczyca. Wspólnie z inżynierami marki ELF dobierana jest specyfikacja produktów. W nadchodzącym sezonie również tworzy je zestaw: olej silnikowy ELF EVOLUTION FULL-TECH FE 5W-30, olej przekładniowy TOTAL TRANSMISSION DUAL 8 FE 80W-90, płyn do skrzyni biegów TRANSELF NFP 75W-80, olej do wspomagania układu kierowniczego ELFMATIC G3, płyn do układu hamulcowego ELF FRELUB 650 oraz płyn do układu chłodzenia COOLELF AUTO SUPRA -37 st. C.

Tak wyposażone Dacie Duster poddane zostaną próbom podczas czterech rund w Polsce oraz jednej na Węgrzech. W panujących na trasie ekstremalnych warunkach muszą zapewnić optymalną ochronę zarówno samochodom, jak i załogom. Co ciekawe, użyte produkty nie różnią się składem od tych dostępnych na rynku detalicznym.

- W świecie sportów motorowych nasze drogi z Renault niejednokrotnie się już przeplatały. Działamy także lokalnie, dlatego propozycję dołączenia do Dacia Duster ELF Cup można by uznać za krok naturalny, niemniej dziękuję organizatorom za obdarzenie nas ogromnym zaufaniem – mówi Benoit Pimont, dyrektor generalny Total Polska - Cieszę się, że po raz trzeci z rzędu zostaliśmy Partnerem Tytularnym tej serii wyścigów. Nie traktujemy tego jako rutyny, wciąż towarzyszy nam ta sama ekscytacja, bo świetnie przygotowanym zawodnikom i samochodom muszą dorównać nasze produkty.

Kalendarz Dacia Duster ELF Cup 2019:

I Kłodzki Rajd Samochodów Terenowych 7-9 czerwca,
Polskie Safari 2-4 sierpnia,
Baja Poland 29 sierpnia-1 września,
Baja Szczecinek 21-22 września,
Raid of Champions 8-10 listopada.

Źródło: Total

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również