Kuźnia Glinik w gronie producentów automotive

Grupa PGO
13.7.2016

Kuźnia Glinik, należąca do Grupy PGO, dołączyła do grona firm posiadających Certyfikat ISO/TS 16949 i została wpisana do ogólnoświatowej bazy dostawców motoryzacyjnych IATF. To pozwala rozwijać produkcję dla odbiorców z branży automotive. Zarówno tych wytwarzających gotowe pojazdy różnych kategorii, jak i dostarczających swoje wyroby do zakładów finalnych.

– Uzyskanie certyfikatu ISO/TS 16949 jest najlepszym potwierdzeniem, że Kuźnia Glinik spełnia wymagania dotyczące systemu zarządzania jakością i realizuje procesy ciągłego doskonalenia. Jest także dowodem na spełnianie przez naszą spółkę branżowych wymagań w zakresie bezpieczeństwa, jakości, powtarzalności i niezawodności przy równoczesnym uwzględnieniu w systemie zarządzania specyficznych wymagań klienta. Sprawne przeprowadzenie procesu było możliwe dzięki zaangażowaniu całego zespołu Kuźni. Cieszymy się, że wspólnymi siłami udało nam się osiągnąć sukces i uzyskać solidną podstawę do rozwoju spółki w branży automotive – mówi Łukasz Petrus, Wiceprezes Zarządu Kuźni „Glinik” i koordynator procesu wdrażania Certyfikatu ISO/TS 16949.

Certyfikat ISO/TS 16949 jest specyfikacją techniczną opracowaną przez Międzynarodowy Zespół Operacyjny dla Przemysłu Motoryzacyjnego (IATF – International Automotive Task Force) we współpracy z Międzynarodową Organizacją Normalizacyjną (ISO). Łączy on istniejące normy obowiązujące w Stanach Zjednoczonych (QS-9000), Niemczech (VDA 6.1), Francji (EAQF) i Włoszech (AVSQ), ujednolicając systemy zarządzania w obrębie globalnego przemysłu motoryzacyjnego. Specyfikacja techniczna ma zastosowanie u producentów materiałów, części do produkcji i części serwisowych oraz usługodawców w zakresie montażu, obróbki cieplnej, spawania, malowania i innej obróbki wykańczającej.

Dokument ISO/TS 16949 skonstruowany jest z dwóch wzajemnie uzupełniających się części: wymagań normy ISO 9001, na podstawie, której zbudowany jest system zarządzania jakością w przedsiębiorstwie oraz zaleceń technicznych, określających dodatkowe wymagania techniczne stosowane w zarządzaniu jakością sektora motoryzacyjnego.

Według informacji przedstawionych w najnowszej edycji corocznego raportu sporządzonego przez PZPM, zatytułowanego "Branża Motoryzacyjna 2015", motoryzacja jest jednym z największych sektorów przemysłu w Polsce – reprezentuje prawie 10% wartości produkcji sprzedanej. Została ona oszacowana na 113,2 mld zł. Wspomniany raport pokazuje też skalę i znaczenie tego przemysłu w naszym kraju. Autorzy napisali wprost: „uwzględniając zarówno produkcję pojazdów samochodowych, części i akcesoriów motoryzacyjnych, jak i handel oraz usługi związane z motoryzacją, polską branżę automotive można uznać za największą w Europie Środkowo-Wschodniej.” Teraz w gronie tych firm Kuźnia Glinik silniej zaakcentuje swoją obecność.

Źródło: Informacja prasowa PGO

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę