AutoExpert
Reklama
Reklama

Lampa od marki Standox wykrywa zjawisko metamerii

Preview
Standox
25.2.2016
Reklama
Reklama

Standolux iQ to nowe urządzenie oferowane przez markę Standox, które imituje dwa rodzaje światła.

Specjalne diody LED pozwalają zidentyfikować zjawisko metamerii, a różne stopnie intensywności umożliwiają dostosowanie oświetlenia do własnych potrzeb.

Reklama

Źródło światła odgrywa kluczową rolę przy wyborze odpowiedniego lakieru do renowacji. Często oświetlenie w warsztacie lakierniczym nie jest wystarczające do prawidłowej identyfikacji koloru. Lampa Standolux iQ to pierwsze urządzenie oferowane przez markę Standox imitujące światło dzienne, które pomoże uniknąć błędów już w początkowych etapach pracy. Lampa jest szczególnie przydatna przy wyborze odpowiedniej receptury kolorystycznej.

Standolux iQ nie tylko imituje jasne światło dzienne, lecz również, dzięki drugiemu zintegrowanemu źródłu, odtwarza mniej intensywne światło sztuczne. Takie ustawienie pozwala w efektywny sposób badać obecność zjawiska metamerii.

Reklama

Standolux iQ ma trzy poziomy intensywności światła, dzięki czemu wyjątkowo dobrze dostosowuje się do różnych odcieni kolorystycznych. Jest to szczególnie przydatne przy jaśniejszych odcieniach lakieru, ponieważ silne, intensywne światło może spowodować jego odbijanie się, które potencjalnie może prowadzić do błędnego dopasowania kolorystycznego.

Lampa pomaga również zidentyfikować ewentualne wady powstałe podczas naprawy, takie jak wtrącenia, ślady po polerowaniu lub inne drobne niedoskonałości.

Źródło: Standox

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama