LED-owe oświetlenie spełnia wymagania transportu ciężkiego

M-Tech, reflektory LED, traktor, światła © M-Tech

Udostępnij:

Rozwój transportu ciężkiego nabrał tempa w latach 70. Wtedy to zaczęto również rozwijać trasy na Bliski Wschód. Kierowcy, którzy podróżowali w tamtych kierunkach, często napotykali na drodze wiele niebezpieczeństw i zagrożeń, a aby ich uniknąć zaczęto montować w samochodach dalekosiężne reflektory halogenowe. Taka forma dodatkowego oświetlenia stała się niezwykle popularna w całej Europie, aby w latach 80. i 90. stać się wręcz obowiązkowym akcesorium każdej ciężarówki. Ostatnimi laty dynamiczny rozwój technologiczny dał możliwość zastąpienia archaicznych żarówek halogenowych nowocześniejszym źródłem światła, jakim są diody LED.

Energooszczędne lampy wykorzystujące tą technologię dały również możliwość doposażenia pojazdów nie tylko w reflektory dalekosiężne, ale również w większą liczbę lamp doświetlających - tak zwanych roboczych. Dzisiaj trudno znaleźć choćby jedną ciężarówkę, w której nie znajdziemy ani jednej lampy tego typu. Nic w tym dziwnego, gdyż ich uniwersalność daje szeroki wachlarz zastosowań. Nie tylko można nimi oświetlać miejsce pracy obok pojazdu, ale również przestrzeń ładunkową lub też wspomagać się przy manewrowaniu.© M-Tech

Firma M-Tech, jako jeden z liderów branży Automotive w segmencie oświetlenia samochodowego, ma w swojej gamie szeroki wybór lamp elektroluminescencyjnych. Autorska i dopracowana technologia, wysokiej klasy komponenty oraz diody LED renomowanej marki Osram są cechą charakterystyczną produktów M-Tech. Dzięki temu cieszą się one uznaniem najważniejszych dystrybutorów części samochodowych zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach europejskich. Oferta zawiera nie tylko lampy robocze czy lightbary, ale również nowoczesne dalekosiężne lampy LED, które są homologowane do użytku drogowego.

© M-Tech

Lampy robocze to grupa produktowa, która na przestrzeni ostatnich 5 lat mocno się rozwinęła i może sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wśród dostępnych produktów wyróżnić można nie tylko standardowe lampy LED o popularnych prostokątnych czy też okrągłych kształtach, ale także kilkanaście modeli listew oświetleniowych LED, czyli popularnych lightbarów o wariantach mocy od 18 do przeszło 300 watów. Nowością w tej gamie jest seria Performance, która charakteryzuje się niezwykle skutecznym multi-refleksyjnym odbłyśnikiem o kwadratowym przekroju. Takie rozwiązanie, w połączeniu z wydajnymi diodami LED marki Osram, daje efekt równego rozprowadzenia jasnego białego światła na całej oświetlanej powierzchni. Przyjemne, białe, pozbawione zimnych odcieni światło emitowane przez diody niemieckiego producenta dodatkowo poprawia komfort pracy. Należy jednak pamiętać, że lampy tego typu nie posiadają prawa dopuszczenia do ruchu drogowego i należy z nich korzystać poza drogami publicznymi.

© M-Tech
© M-Tech

Rozwój technologii LED oraz dopracowanie samych sposobów dystrybucji światła dały możliwość stworzenia dyrektywy unijnej ECE R112, która określa zasady homologowania lamp LED do użytku drogowego. Na ten moment atest mogą uzyskać jedynie produkty, których rozsył światła określa się mianem drogowego dalekosiężnego. Popularnie nazywane driving lighty z powodzeniem zastępują halogenowe reflektory, coraz częściej pojawiając się na samochodach ciężarowych oraz terenowych. Korzyści ze stosowania tego typu produktów to nie tylko skupiona wydłużona wiązka światła czy też kilkukrotnie mocniejszy niż w przypadku żarówki halogenowej strumień światła, ale też atrakcyjny nowoczesny design. Użytkownicy mogą wybierać spośród tradycyjnych fasonów lamp, jak również takich z chromowanymi akcentami. Na specjalne wyróżnienie zasługuje grupa produktowa Black Series, której lampy posiadają między innymi specjalny efekt dymionego szkła.Oferta firmy M-Tech w zakresie lamp roboczych oraz driving lightów stale się rozszerza. Aby sprostać wymaganiom niezwykle trudnego rynku, jakim jest branża Automotive Lighting, wsłuchujemy się w zapotrzebowanie naszych Klientów i na nie reagujemy. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w kreowaniu technologii, współpracy z renomowanym producentem elektroluminescencyjnych źródeł światła, firmą Osram, oraz temu, że jakość naszych produktów jest ściśle monitorowana, liczba zadowolonych odbiorców sukcesywnie wzrasta.

Źródło: M-Tech

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również