Lepszy niż ludzkie oko

© BASF

Udostępnij:

Doświadczone oko lakiernika zawsze było uważane za niedoścignioną doskonałość. Do tej pory. Ze spektrofotometrem Glasurit RATIO Scan 12/6 ten powszechny dziś jeszcze pogląd może już wkrótce przejść do historii. Nowy spektrofotometr Glasurit, w połączeniu z największą na świecie kolorystyczną bazą danych Glasurit Color Online, automatycznie wyszukuje odpowiednio dopasowany kolor. Tym samym toruje warsztatom drogę do całkowicie cyfrowej kolorystyki i perfekcyjnie działającej mieszalni.

Już w roku 2009 spektrofotometr Glasurit RATIO Scan II zrewolucjonizował pracę kolorystów w warsztatach, ogromnie przyspieszając proces. Od tamtej pory technologia jeszcze się rozwinęła, a Glasurit udostępnia ją warsztatom w postaci spektrofotometru nowej generacji.

Glasurit RATIO Scan 12/6 jest naszpikowany inteligentną technologią, dzięki której dobór koloru jest łatwiejszy, bardziej skuteczny i wygodny. Urządzenie posiada wbudowaną cyfrową kamerę, umożliwiającą użytkownikowi odszukanie obszaru powłoki bez rys, w czasie wykonywania pomiaru. Dalej proces przebiega całkowicie automatycznie.


Glasurit RATIO Scan 12/6 – w porównaniu z poprzednim modelem – skanuje powierzchnię jeszcze dokładniej, dając jeszcze bardziej precyzyjny wynik. Urządzenie wykorzystuje dwa źródła światła – białe i niebieskie diody LED – wykonując pomiar z użyciem 12 geometrii i 6 zdjęć. Dzięki temu możliwa jest precyzyjna analiza koloru zarówno pod względem barwy, jak i efektu oraz wielkości i kroju ziarna metalicznego. Również “trudne” kolory są identyfikowane w wiarygodny sposób. A komputerowa identyfikacja koloru w marce Glasurit jest wciąż doskonalona, stale czerpiąc z najnowszych osiągnięć laboratoriów kolorystycznych.

Nowy spektrofotometr oferuje maksymalną wygodę użytkowania i skuteczność, posiada kolorowy dotykowy ekran, intuicyjne menu i antypoślizgową obudowę. Certyfikowany moduł łączności Wi-Fi w urządzeniu Glasurit RATIO Scan 12/6 bezpiecznie przesyła dane pomiarów nawet na znaczne odległości. Dotąd dane trzeba było przenosić na komputer za pomocą kabla lub łącza Bluetooth. Teraz pomiary są przesyłane bezprzewodowo i podczas gdy jeden pracownik mierzy kolor na kolejnym pojeździe, drugi pracownik już może podejrzeć wyniki w komputerze przy pomocy programu Profit Manager Pro – narzędzia kolorystycznego i systemu zarządzania zużyciem produktów – i kontynuować proces.
Profit Manager Pro jest używany do porównania wyników pomiaru wykonanego urządzeniem Glasurit RATIO Scan 12/6 z bazą danych. Współpraca z kolorystyczną bazą danych Glasurit – największą na świecie biblioteką z milionami kolorów będących owocem dziesiątek lat pracy specjalistów – to przewaga, która daje tylko cyfrowy proces identyfikacji koloru w marce Glasurit.

Inną wyjątkową cechą są opatentowane przez BASF algorytmy wyszukiwania i korekty. Dzięki nim wyniki pomiarów wykonanych przy pomocy urządzenia Glasurit RATIO Scan 12/6 są przekształcane w doskonale dopasowane kolory. Wyświetlane są nie tyko najlepsze rozwiązania z bazy; algorytmy dostarczają też sugestii korekty, pozwalając na udoskonalenie pierwotnego wyniku. Wizualizacje kolorów i krzywe spektralne pozwalają ocenić, na ile zaproponowane rozwiązanie odzwierciedla zmierzony kolor. W większości przypadków można od razu, jednym kliknięciem, rozpocząć dozowanie, bez dalszego sprawdzania koloru.


TOP w kategorii
Dla warsztatów pracujących z narzędziem Glasurit RATIO Scan 12/6 tryb pracy „wykonaj pomiar, wymieszaj kolor i gotowe” to już nie mrzonka, ale rzeczywistość – z nadzwyczajną skutecznością doboru koloru i szerokim pakietem usług. Glasurit oferuje klientom ideę klasy premium w zakresie uniwersalnej, cyfrowej kolorystyki, po raz kolejny pokazując, że jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań dla lakiernictwa renowacyjnego.

Źródło: Informacja prasowa Basf

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również