Lion i Sogefi porozumiały się w sprawie rozwoju "Lekkiej baterii"

sogefi logo © Sogefi

Udostępnij:

Firmy Lion E Mobility i Sogefi ogłosiły, że udało im się osiągnąć porozumienie, dzięki któremu możliwe będzie łączenie technologii LION w postaci Systemu Zarządzania Baterią (BMS) z możliwościami przemysłowymi SOGEFI w zakresie inżynierii i produkcji zaawansowanych komponentów chłodniczych oraz dostępem do globalnej sprzedaży i dystrybucji.

Elektromobilność odgrywa coraz większą rolę w sektorze motoryzacyjnym, dlatego współpraca LION z Sogefi pozwoli maksymalnie wykorzystać możliwości obu firm, by sprostać wyzwaniom elektryfikacji. "Lekka bateria" i System Zarządzania Baterią LION wraz z umiejętnościami i osiągnięciami Sogefi mogą stanowić idealne połączenie, by stały się kluczowym partnerem części OEM.Koncepcja techniczna "Lekkiej baterii" jest złożona z cylindrycznych ogniw, która łączy w sobie wysoką moc, stabilność mechaniczną z efektami wyrównującymi przez cały okres użytkowania. Jest to konkurencyjne pod względem kosztów i bezpieczeństwa rozwiązanie o dużej gęstości energii, które używa innowacyjnych rozwiązań chłodniczych. Obecne na rynku systemy zarządzania bateriami wymagają kompromisu między modułowością, integracją a kosztami.

„Lekka bateria” ma na celu wypełnienie tej luki za pomocą znormalizowanych bloków składających się z cylindrycznych ogniw („SuperCells”), które mogą być skonfigurowane w moduły o różnych rozmiarach, by pasowały do określonych przestrzeni projektowych, pojemności baterii i poziomów napięcia. W połączeniu z wysoce skutecznym systemem bezpośredniego zarządzania temperaturą i autorskim Systemem Zarządzania Baterią z pojedynczymi komórkami sprawią, że koncepcja "Lekkiej Baterii" nadaje się dla aplikacji o wysokiej wydajności (moc wyjściowa/szybkie ładowanie), ale także może być skuteczna na rynku masowym.

Źródło: Sogefi

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również